Ozon Yağı

Ozon yağı günümüzde cilt sağlığı ve saç sağlığı başta olmak üzere, çeşitli sağlık sorunları için kullanılabilecek etkili ve doğal bir ilaçtır. Ozon yağının faydaları ile cilt güzelliği sağlamak isteyen kişiler ozon yağını aktarlardan ve eczanelerden temin edebilirler.

Ozon Yağı Nedir, Nasıl Elde Edilir?

Ozon yağı, zeytinyağı, susam jojoba ve buğday yağlarının karışımı ile elde edilen organik bir yağdır. İçeriğindeki zeytinyağı; kaliteli, organik, soğul sıkılmış sızma zeytinyağıdır. Yağ içerisine uzun bir süre sonra ozon kabarcıkları verilecek, zeytinyağına ozon enjeksiyonu yapılır. Ciltteki tüm deforme durumlar sırasında özel ve doğal tedavi olarak kullanılabilir.

Ozon yağı almak isteyen kişiler temin edecekleri firmaya mutlaka hangi ozon jeneratörünü kullandıklarını sormalıdır. Ozon, reaktif bir gazdır ve oldukça kararsız bir yapısı mevcuttur. Ozon zeytinyağına enjekte edildiğinde, yağla etkileşime girer ve yağın içerisinde dengeli bir yapıya kavuşmuş olur. İşlem devam ettikçe, sıvı haldeki yağ jel kıvamına gelir ve renk koyulaşır. Böylelikle ozon yağı elde edilmiş olur.

İlginizi Çekebilir

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler

Ozon Yağının Faydaları Nelerdir?

Ozon yağının faydaları saymakla bitmez. Organik olarak meydana getirilen bu yağ birçok cilt problemi ve sağlık sorunları için ilaç niyetine tedarik edilebilir. Genellikle merhem ve krem gibi kullanılır. En çok cilt ve deri ile ilgili sorunlarda tercih edilir. Ozon yağının faydaları şu şekildedir:

 • Cilt üzerinde meydana gelen ciddi akne ve sivilceler için tedavi niyetine ozon yağı kullanılabilir. Ozon yağı kısa süre içerisinde cilt tabakasında bulunan kiri azaltarak cilt yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlar.
 • Cilt üzerinde meydana gelen derin çukur ve tabakaları iyileştirir.
 • İltihap sonrasında ağız kenarında meydana gelen ağız uçukları için doğal tedavi yöntemi olarak kullanılır. Ağız uçuklarına sebebiyet veren virüsleri yok etmekte oldukça etkilidir.
 • Ozon yağı gargara olarak kullanıldığı takdirde ise diş ve diş eti hastalıklarının riskini azaltarak da diş yüzeyinde oluşan kir tabakasını yok eder.
 • Yüksek oradan antioksidan içeren bu yağ masaj yaparken kullanıldığında ise ağrının kısa sürede dinmesine yardımcı olur.
 • Gece yatmadan önce boyun, bacak ve yüz bölgesine uygulandığında rahat bir uyku sağlar. Aynı zamanda cildin elastikiyetini de arttırır.
 • Ciltte meydana gelen kırışıklıkları azaltır.
 • Hemoroit tedavisi için kullanılır.
 • Üst solumun yollarına bağlı olarak meydana gelen öksürük ve göğüs ağrısı içinde göğse masaj yolu ile uygulandığında kısa süre içerisinde iltihabın balgam yolu ile atılmasını sağlar. Böylelikle kuru öksürük de kısa süre içerisinde biter.
 • Cildin renk dengesini eşitler. Bu özelliği sayesinde, sedef, egzama, üritere ve vitilio gibi ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca ciltteki hücre metabolizmasının hızını arttırarak selulit ve varis gibi cilt rahatsızlıklarına da büyük oranda tedavi sağlar.
 • Ozon yağı cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Genetik ve çevresel faktörler neticesinde meydana gelen tırnak mantarları tedavisinde kullanılır. Tırnak kaybı önlenmiş olur. Ozon yağı tırnağa sürülüp streçlenmeli ve yarım saat bekletilmelidir.
 • Nemlendirici bir yüz kremi işlevi görür.
 • Ozon yağı saç derisine masaj yolu ile uygulanarak da kepek ve saç derisinde meydana gelen yara gibi oluşumların iyileşmesi desteklenmiş olur.
 • Makyaj temizleme yağı olarak kullanılabilir.
 • Yeni doğan bebeklerin pişiklerine de kullanılır.
 • Kas yırtılması ve gerilmesi gibi durumlarda kullanıldığında kasın gevşemesine ve hasarsız olarak eski işlevine dönmesine yardımcı olur.
 • Ciltteki güneş yanıkları için kullanılabilir.
 • Romatizma, kemik ve eklem ağrıları sırasında da kullanıldığında iyileştirici etkisi vardır.
 • Böcek ısırma ve sokmaları için kullanılır.
 • Doğal bir koltuk altı deodorantı olarak kullanılabilir.
 • Çıban tedavisinde etkilidir.
 • Yatak yaralarına iyi gelir.
saç derisine masaj
saç derisine masaj

Ozon Yağı Nerede Bulunur?

Ozon yağı tedariki aktarlar ve eczaneler aracılığı ile yapılır. Ayrıca doğal ürünler satan online alışveriş siteleri üzerinden de temin edilebilir.

Ozon yağı satın alımlarında alınacak yerin güvenilir olunduğundan emin olunmalıdır. Çünkü ozon yağır birçok yağa göre çok daha fazla yararlı bir yağ olduğundan piyasada sahtesi çok fazladır. Sahte ozon yağı yarar yerine zarar sağlayacaktır.

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

Ozon yağı kullanımı için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Öncelikle ozon yağı cilt üzerine uygulamak istendiği takdirde, cilt makyaj kalıntıları ve kir gibi her türlü kalıntıdan arındırılmalıdır. Ozon yağını cilde sürerken masaj yoluyla sürmeye özen göstermek gereklidir. Masaj yolu ile sürüldüğünde hem yağ daha çabuk etki edecek hem de kan dolaşımı hızlandırılmış olacaktır.

Ozon yağını saçlarına uygulamak isteyen kişiler ise ozon yağının miktarını saçın çokluğuna ve yoğunluğuna göre karar vermelidir. Saç köklerine masaj yoluyla sürülen ozon yağı saç uçlarına da sürülmelidir. Bu şekilde en az 1 saat beklendikten sonra durulamak gereklidir.

İlginizi Çekebilir

Yağlı Saç Bakımı Nasıl Olur?

Ozon Yağı uyumak
Ozon Yağı uyumak

Ozon Yağı Fiyatları Ne Kadardır?

Ozon yağı fiyatları için ortalama olarak 100 ml ozon yağı için markasına göre en az 20 TL’den başladığını söylemek mümkün. Ozon yağı fiyatı şişe ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir. Ozon yağı şişelenmiş halde satın alınabileceği gibi tüpler içerisinde krem şeklinde de tercih edilebilir. Ozon yağı kredi buzdolabında saklanabilir.

Hangi markada ve hangi fiyata satıldığından daha çok ozon yağının sağlıklı olduğundan emin olunmalıdır. Piyasada satışa çıkarılan ozon yağının sahtesinden kaçınılmalıdır. Ozon yağı almadan önce de internet sitesi üzerinden fiyatları için karşılaştırma yapılabilir.

Sıvı Ozon Yağı ve Krem Ozon Yağı Arasındaki Fark Nedir?

Sıvı ozon yağı ve krem ozon yağı arasındaki en belirgin fark doymuş oksijen ve ozon miktarlarıdır. Krem kıvamındaki ozon yapında oksijen ve ozon doygunluk seviyesi sıvı ozon yağındakine göre kat be kat fazladır. Ancak krem ya da yağ fark edilmeksizin ozon yağının faydaları mucizesinden yararlanmak mümkündür.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir