Liviton Keratin Nedir, Nasıl Kullanılır, Neye İyi Gelir?

Liviton Keratin saç ürünleriyle, saçlarda kaybedilen doğallık görüntüsü geri getirilmekte ve saçlara doğal keratin takviyesi yapılmaktadır. Saç ve tırnak gibi bölgelerde bulunarak, saçların daha hacimli olmasını sağlayan keratin maddesi, saçlarda eksilmeye başlayınca dökülme gibi problemler oluşturmaktadır. Liviton Keratin saç bakım ürünlerinin kullanımıyla, saç derisini koruma görevine sahip olan keratin maddesinin artırılması sağlanmaktadır. Saç derisinin üst kısmında bulunan keratin maddeler takviyelerle artırıldıkça, saçların uzama süresi kısalır ve daha canlı bir görüntü elde edilir. Özellikle çok çabuk kırışan, yıpranmış, seyrelmeye başlamış, sürekli dökülen, uzamayan ve kurumuş saçların güçlenmesinde, Liviton Keratin kullanımı etkili olacaktır.

Liviton Keratin Özellikleri Nedir Nasıl Kullanılır?

Liviton Keratin Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Liviton Professional Keratin ürünleri, saç bakımı için çeşitli inovasyon çalışmalarından geçirilmiştir. Saç bakımının daha rahat yapılabilmesi için krem yerine jel şeklinde tasarlanmıştır. Uzun süre saçların düz ya da dalgalı kalmasını sağlayan Liviton Keratin saç bakım jeli, saç düzleştiriciyle birlikte kullanıldığında Brezilya fönü etkisi bırakacaktır. 3 aylık etkisini sürdüren Liviton Keratin, bu süre boyunca saçların düz, yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Saçlardaki düzleştirme etkisinin süresi 3 aya kadar çıkan Liviton Keratin, farklı saç ürünüyle birlikte kullanıldığında tam saç bakımı oluşturmaktadır. Liviton Keratin ürünlerinde sağlığa zararlı herhangi bir madde bulunmadığından, kişilerde yan etki oluşturmayacaktır. Saç diplerini besleyen Liviton Keratin, saçların şekil almasını kolaylaştırmaktadır. Saçların daha parlak olmasını sağlayan Liviton Keratin, saçları yumuşatır, saç diplerini canlandırır ve besler. Saçların daha ipeksi bir görüntüye ulaşmasını sağlayan Liviton Keratin ürünleri, saçların taranmasını da kolaylaştırmaktadır.
Keratin Sütü Nedir, Neye İyi Gelir?

Liviton Keratin Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Liviton Keratin kullanımı için ürünlerin üzerinde belirtilen tariflere uygun şekilde hareket edilmelidir. Liviton Keratin setinin içindeki şampuan kullanılarak, saçlar 2 defa nazikçe yıkanmalı ve durulanmalıdır. Sadece havlu yardımıyla, saçların üstündeki fazla su alınmalı ve saç dipleri kurutulmalıdır. Plastik, ahşap ya da metal olmayan farklı bir kabın içerisinde, Liviton keratin jelden dökülmelidir. Saçlar hafif nemli haldeyken, Liviton Keratin jel ellerle masaj yapılarak uygulanmalıdır. Liviton Keratin ürünleri doğal malzemelerden elde edildiğinden, uygulama esnasında metal kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Keratin uygulaması yapıldıktan sonra, saçların düz olarak kuruması sağlanmalıdır. Saçları toplamak, sarmak ya da üstünü örtmek, uygulamanın başarısız olmasına yol açacaktır. Liviton Keratin uygulaması yapıldıktan 1 gün sonra, saçlara fön çekilmelidir. Fön çekildikten sonra, haftalık rutinlerde şampuan ve keratin krem ürünlerinin kullanımına devam edilmelidir.

Liviton Keratin

Liviton Keratin Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Liviton Keratin uygulamasının süresi ortalama 2 saattir ve 2 saatin sonunda, tüm keratin uygulaması tamamlanmaktadır. Saçların miktarı ve uzunluğu, keratin uygulamasının süresini etkilemektedir. Orta uzunluktaki saçlara yapılan Liviton Keratin uygulaması, 1 saat içerisinde tamamlanacaktır. Liviton Keratin yüklemesi için herhangi bir güzellik merkezine gidilmesine ya da uzman desteği alınmasına ihtiyaç yoktur. Gerekli kurallara dikkat edildiği takdirde, evde Liviton Keratin yüklemesi yapılabilir.

Liviton Keratin Etkileri Nedir Nelere Dikkat Edilmelidir?

Liviton Keratin Kullanımının Saça Etkileri Nelerdir?

Liviton Keratin saça faydaları ele alındığında, ürünün birçok uygulamada baz görevi gördüğü ve saçların daha canlı bir hal almasını sağladığı söylenebilir. Saç boyama, fön, maşa, ombre, perma ve balyaj gibi kimyasal uygulamalar sonucunda, saçlarda yıpranmalar ve keratin kayıpları oluşmaktadır. Özellikle sürekli maşa ve fön uygulanan saçlarda, sürekli ısıl işlem görülmesi sebebiyle hasarlar meydana gelmektedir. Keratin botoksu olarak anılan Liviton Keratin ürünleri, sürekli ısıl işlemden geçmiş, kimyasal uygulamalara maruz kalmış, kolaylıkla elektriklenen, kuru, dalgalı, sert ve nemini kaybetmiş saçların düzelmesini sağlayacaktır. Her çeşit saç tipine uygun olan Liviton Keratin, saçların daha düz ve daha yumuşak olmasını sağlarken, saç diplerinin ihtiyaç duyduğu keratin yüklemesini de gerçekleştirmektedir. Yıpranmış saçların tedavisi için Liviton Keratin ürünlerinin kullanımı etkili olmaktadır.

Liviton Keratin Yükleme Öncesi ve Yükleme Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Liviton Keratinin saça uygulanması öncesinde ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekilde ele alınmaktadır:

Liviton keratin jelin rahatsızlık vermemesi için uygulama yapılan yerin sürekli havalandırılmasına dikkat edilmelidir.

Uygulama esnasında fırça kullanılabilir ya da elle masaj yapılabilir.

Liviton Keratin jel kullanım miktarı, saçların boyutuna göre artış gösterecektir. Kısa ve küt saçlar için ortalama 30-40 gram Liviton Keratin madde yeterli olacaktır. Omuzlara kadar uzanan saçlar için 40-50 gram aralığında Liviton Keratin kullanılabilir. Omuzdan daha uzun saçlar için 50 ila 70 gram aralığında Liviton Keratin jel kullanılmalıdır.

Liviton Keratin jelin saça sürülmesinin ardından, toplamda 30 dakika beklenmelidir.

Beklerken saçların düz ve doğal haline dokunulmamalı, jelin saçlar salıkken kendiliğinden kuruması sağlanmalıdır.

Liviton Keratin kullanımının ardından, içerisinde Sodyum Klorid bulunmayan saç kremleri ve şampuanlar tercih edilmelidir. Sodyum Klorid bulunan saç malzemeleri, saçtaki keratinin doğal yapısının bozulmasına yol açacaktır.

Liviton Keratin ürünlerinin içindeki farklı kimyasallar, cilt sağlığını ve solunum yolu sağlığını dolaylı yoldan etkileyebilir. Kokusunun oldukça ağır olması ve uygulama esnasında duman salması, solunum yolunda problemlere yol açabilir. Bu sebeple, keratin jelin uygulanmasından önce kokuyu engelleyici filtreli yüz maskesi kullanılmalıdır.

Liviton Keratin Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Liviton keratin jel kullanımı öncesinde, kişilerin alerji testi yaptırması gerekmektedir. Saçın keratin ihtiyacını karşılayan bu ürünler, cilt hassasiyeti bulunan kişilerde alerjiye yol açabilir. Hamile kadınlar, emziren kadınlar, çocuk yaştakiler, kokuya ve dumana karşı ağır hassasiyeti bulunan kişiler, Liviton Keratin ürünlerini kullanmamalıdır. Alerji testi sonrasında, keratin ürünlerindeki maddelere karşı hassasiyeti bulunan kişilerin de Liviton Keratin ürünlerinden uzak durması gerekir. Uygulama esnasında, Liviton Keratin jelden duman ve koku yayılmaktadır. Bu sebeple uygulamanın açık havada gerçekleştirilmesi gerekir. Liviton Keratin uygulamasının açık havada yapılması mümkün değilse, uygulama yapılan alanın çok iyi havalandırılması gerekir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir