Kore Cilt Bakımı Nedir, Neye İyi Gelir?

Kore cilt bakımının uygulanması, Korelilerin bilindik mermer cilt yapısını elde etmek için kullanılan işlem basamaklarından oluşmaktadır. Uygun malzemeleri kullanarak evde Korelilere benzeyen bir cilt yapısına sahip olmak mümkündür. Kore cilt bakımı, gözeneklerin sıkışmasına, sivilce izlerinin ortadan kalkmasına, problemli cildin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. cildin ihtiyacına göre haftada 3- 4 defa uygulanabilecek bu bakım, cilt bakım rutinleri arasında en fazla işe yarayanlardandır. Gözenekleri temizleyerek makyajdan arındırma, günün yorgunluğunu alarak tazeleme gibi işlemlerde kullanılır.

Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kore Cilt Bakımı Ne Konuda Cilde Destek Olur?

Kore cilt bakımının cilde katkısı, şu şekilde sıralanabilir:

Gözenekleri açar, makyajdan tamamen arındırır. Gözeneklerin açılmasını sağlayan başlangıç temizleyicileri ile derin temizlik sağlar.

Cildin ölü derilerden kurtulmasını sağlar. Peeling aşaması sayesinde birikmiş kiri de, ölü derileri de atar. Bu nedenle ertesi gün yapılacak makyajın da ciltte daha oturmuş durmasına yardımcı olur.

Nemlendirir ve korur. Cildi dış etkenlere karşı korur ve uzun süre etkisini devam ettirir.

Kore cilt bakımı, cildin ölü derilerden kurtarılmasının ardından yeni deri oluşuna destek olur. Bu sayede cildin yara izlerinden de arınmasını sağlar.

Ph dengesini sağlar. Bu sayede cildin lekelenmesini engeller.

Kore tarzında sıkı ve beyaz bir cilde sahip olunmasını sağlar.

Makyajdan kaynaklanan kusmaları engeller. Uygulamanın ertesi günü yaptığınız makyajda topaklanma göremezsiniz.

Nemlendirme sağlayarak sonraki makyajda fondötenin oksitlenmesini engeller.

Kore Cilt Bakımı Temizleme Aşaması Nasıl Yapılır?

Kore cilt bakımında temizlik evresi, yağ bazlı ve su bazlı olmak üzere iki ayrı temizleyici ile gerçekleşmelidir. İlk adımda yağ bazlı temizleyici kullanılır. Cildin ilk tabakasına etki eder ve makyajı derinden kaldırır. Yıkanmış ve kurumuş cilde uygulanmalıdır. Ardından ılık su ile durulama işlemine geçilmelidir. Sonrasında su bazlı bir temizleyici kullanılmalıdır. Yağlı temizleyicilerden arda kalan kirleri temizler. Su eklenmesi sayesinde ciltte köpük oluşturur. Yumuşak hareketlerle uygulanmalıdır. Ilık su ile durulanmalıdır.

Kore Cilt Bakımı

Kore Cilt Bakımı Peeling Aşaması Nasıl Uygulanır?

Kore cilt bakımı peeling evresi ölü derilerden arındırma işlemi için kullanılır. Temizleyicilerle derin temizlik alındıktan sonra geriye sadece ölü deriler kalacaktır. Cilt bakım ürünlerinin cilde daha iyi nüfuz etmesi, gözeneklerin açılması, gözenek içlerinin temizlenmesi gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Haftada en az 2-3 defa uygulanmalıdır.

Peeling yapılmadan diğer aşamalara geçilmesi, uygulanan ürünlerin cilt derinine nüfuz etmeden cilt yüzeyinden akmasına neden olacaktır. Ayrıca fondöten uygulamasında topaklanmanın temel sebebi de peeling yapılmamasıdır. Bu uygulama sayesinde cilt yüzeyinde ortaya çıkan nem birikmesi, hava kirliliği gibi çevresel faktörlerin getirdiği kirler ve birikmiş makyaj artıklarından arınma sağlanır. Gözenek içlerine kaçan makyaj malzemelerinin temizlenmesi sayesinde açılan gözenekler, cilde verilen diğer ürünleri çekecek kapasiteye gelir. Ancak göz çevresinde peeling uygulaması, tahrişlere neden olabilir. Hassas bir cildiniz varsa, tanesi olmayan ve nem dengesini sağlayan peeling ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Kore Cilt Bakımı Tonik Aşaması Nasıl Uygulanır?

Kore cilt bakımında tonik uygulaması, cildin Ph dengesini bozmayacak şekilde uygulanmalıdır. Parmak uçlarını ya da hafif bir pamuğu kullanarak cilde tonik uygulamak mümkündür. Cilde yapılacak bu uygulamada, cildin içinden dışına doğru bir sıra izlenmelidir. İzlenecek bu sıra sayesinde ciltte kan akışı doğru şekilde ilerler ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Sonrasında esans ürünü uygulanmalıdır. Esans, hücre yenilenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildin nem dengesinin bozulmamasını sağlar. Cilde damlatıldıktan sonra bir pamuk ile uygulanması sağlanmalıdır. Cildi tedaviye hazırlayan bu aşama sayesinde, tedavi ürünü cilde daha rahat nüfuz eder.

Kore Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Kore Cilt Bakımı Tedavi Aşaması Nasıl Uygulanır?

Kore cilt bakımında iz ve yara tedavisi, serum ya da ampulde bulunan tedavi ürünü ile gerçekleşmektedir. Belli bir bölgeye, tedavi amacı ile kullanılmalıdır. Cilde parmak uçları ile uygulanan serum, mümkün olduğunca sınırlı bir kısma uygulanmalıdır. Geniş alana yayılması, cildin hassasiyetini ortadan kaldırır. Sadece tek bölgede sivilce bulunduran ciltlerde sadece sivilceli veya iz bulunan bölgelerde kullanılması tavsiye edilir.

Tedavi ürünü sonrasında maske ürünleri kullanılmalıdır. Detoks ya da yaprak şeklinde türlere sahip olan maske, cilde yoğun nem kaynağı sağlar. Cildi yoğun şekilde besler ve onarıma destek olur. Bu kadar ürünün kullanılması sonucunda cilt mutlaka nem kaybedecektir. Nem kaybının önlenmesi için mutlaka detoks maskelerinin kullanılması gerekir. Sürülebilir maskeler tüplerde satılırken, tek kullanımlık yaprak maskeler de tercih edilebilir.

Kore Cilt Bakımı Nemlendirme Aşaması Nasıl Uygulanır?

Kore cilt bakımında cildin su dengesinin sağlanması, cildin daha iyi bir ph dengesine sahip olması amacıyla mutlaka nemlendirme sağlanmalıdır. Maske, cildi ani nem bombasına maruz bırakır. O an kaybolan nem geri kazanılsa da etkisi kısa sürer. Bu nedenle kullanılacak nemlendiricinin hayati önemi vardır. Nemlendirici, yapılan bunca işlem nedeniyle su dengesini muhtemelen kaybedecek cildin, dengeyi tekrar kazanmasını sağlar. Ciltte maske sayesinde elde edilen nemi sabitler, tutar. Kırışıkları giderir, bir önceki adımlarda cilde yedirilen besinlerin kazanılmasını, ciltte etkisini uzun süre sürdürmesini sağlar. Eğer cildiniz fazla kuruysa, aşısı nem kaybı yaşıyorsanız, yapılan işlemler cildinizde hafif bir yanmaya neden olduysa, nemlendiriciden daha fazla su barındıran uyku maskelerini tercih edebilirsiniz.

Kore cilt bakımı sırasında gözler de unutulmaz. Göz çevresi için özel üretilen nemlendirici ürünler kullanılır. Ürün, göz altına dairesel hareketlerle uygulanır. Yapılan uygulamalar sırasında toniklerin de, temizleyicilerin de göz ve göz çevresi ile temasından kaçınılır. Bu cilt bakımı çeşidi, özelliğinden dolayı ciltte herhangi bir tahribata neden olmaz. Cildin yenilenmesine yardımcı olur.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir