Bepanthol Sensiderm Krem Nedir

Bepanthol Sensiderm krem, günlük bakım için kullanılan kremlerden birisidir. Fakat günlük bakım kremi olmasının yanı sıra Bepanthol Sensiderm kremin cilt için sağladığı pek çok yarar bulunmaktadır.

Bepanthol Sensiderm krem ile cilde yumuşak bir doku kazandırmak mümkün olmaktadır. Bu aşamada kremin içeriğindeki güzel koku sebebiyle kullanım kolaylığı da bulunmaktadır. Bu sebeple vücudun farklı bölgelerinde de kullanımı tercih edilebilmektedir.

Kremin cildi nemlendirmesinin yanı sıra, farklı sebeplere bağlı olarak oluşan çatlak ve yaraların da tedavi edilmesinde kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle emziren annelerin çok sık tercih ettiği bu krem, cilt yüzeyinde oluşan çatlakları da gidermektedir.

Bepanthol Sensiderm krem, kozmetik ürünlerin aksine paraben ve silikon gibi cilde zarar veren maddeleri de içermediği için hassas olan cilt tipleri için de uygun bir içerik sunabilmektedir.

Bepanthol Sensiderm Krem Neye İyi Gelir?

Bepanthol Sensiderm kremin kullanım amacı, genel nemlendirici olmasının yanı sıra cilt onarmaya yönelik de sunulmaktadır. Bilinen faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Cildin günlük nem oranının dengede tutulması için gerekli içeriği sunmaktadır.
 • Yaşlanmaya neden olan kurumaların nemlendirerek giderilmesini ve bu sayede cildin hep yeni kalmasını sağlamaktadır.
 • Ameliyat süreçlerinin ardından ciltte oluşan yara ve çatlakların giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Diğer nemlendiricilerden farklı olarak cildin hava almasını sağladığı için sağlıklı bir kullanım olanağı sunmaktadır.
 • Bebeklere çok karşılaşılan pişik durumlarının hem giderilmesi hem de önlenmesi için kullanılmaktadır.
 • Dudak ve meme ucu gibi hassas bölgelerde oluşan çatlakların giderilmesi için kullanımı önerilmektedir.
 • Güneş nedeniyle oluşan yanıkların kısa sürede tedavi edilmesini sağladığı bilinmektedir.

Bepanthol Sensiderm kreminin bilinen bu faydaları, her yaş grubundan kullanıcı için olmakla birlikte farklı cilt tiplerinde de görülmesi sebebiyle geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşabilmektedir. Kozmetik bakım kremlerindeki farklılıkların yanı sıra pek çok fayda sunması, bu kremi diğer nemlendiricilerden farklı kılmaktadır.

İlginizi Çekebilir
Pürüzsüz Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Bepanthol Sensiderm Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Bepanthol Sensiderm kreminin kullanımı, tüm bakım kremlerinde olduğu gibi öncesinde doğru bir temizleme yöntemini zorunlu kılmaktadır. Cilt temizliği yapılırken, cilde uygun olan ürünün tercih edilmesi gerekmektedir.

Krem kullanımının öncesinde cilt temizliği yapılırken sabun kullanılmaması önerilmektedir. Sabun ciltte ekstra kurumaya neden olduğu için cilt bölgesinde yer alan tahrişlerin ya da kızarıklıkların daha da artmasına neden olabilmektedir.

Temiz olan cilde uygulanan kremin, küçük miktarlarda alınarak kullanılması önerilmektedir. Yoğun bir kıvamı olan krem, fazla sürüldüğü takdirde ciltteki emilimi konusunda yeterli etki görülmeyebilir.

Bepanthol Sensiderm krem kullanılırken, cilde masaj yaparak uygulanması ve cilt yüzeyinin altına geçecek şekilde sürülmesi önemlidir. Kremin normal cilt tipleri için günde iki defa sürülmesi yeterli olmaktadır. Yağlı ciltler için günde bir defa kullanım da gerekli nemin alınmasını sağlamaktadır.

Bepanthol Sensiderm Krem Kimlerin Kullanımına Uygundur?

Bepanthol Sensiderm kremi kullanıcıları, farklı cilt tiplerine sahip olsalar da bu kremi tercih edebilmektedirler. Kremin
içeriğindeki etken maddeler sayesinde hem yağlı ciltlerde hem kuru ciltlerde uygun olan nem dengesi sağlanabilmektedir.
Bepanthol Sensiderm kremini çok kuru cilde sahip olanların kullanması halinde, günde üç defa sürülmesine izin verilmektedir. Zararlı bir kimyasal içermediği için üç defa kullanım sonucu ciltte bir problem oluşmamaktadır.

Yağlı ciltler için kullanılan Bepanthol Sensiderm krem, cilt dokusunda fazla yağ hissedilmesi durumunda günde bir defa kullanılmalıdır. Sabah kullanıldığında gün içerisindeki zararlı bakterilere ve toza karşı da koruyucu olmaktadır.

Bepanthol Sensiderm krem aynı zamanda farklı yaş grupları için de kullanılabilmektedir. Yetişkinler için yaş sınırlaması bulunmamakta, bebekler için de pişik gibi durumlarda kullanılacağı için herhangi bir yaş sınırlaması olmadığı bilinmektedir.

Bepanthol Sensiderm Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

Bepanthol Sensiderm kremin olası yan etkileri, cildin alerji durumuna ve kremin kullanım oranlarına göre değişiklik göstermektedir. Krem kullanımı esnasında şu reaksiyonların görülmesi sonucunda mutlaka bir uzmana başvurulması gerekmektedir:

 • Uzun süre devam etmekte olan kaşıntılar,
 • Ciltte krem uygulaması sonucunda oluşan kızarıklıklar,
 • Krem uygulanmayana fakat uygulama yakınında bulunan bölgelerde oluşan kaşıntılar,

Bu etkiler kremin yan etkisi olmasından ziyade, cildin alerji durumunu göstermektedir. Bu sebeple bir alerji testinin yapılması gerekli görülmektedir.

kaşıntılar

Bepanthol Sensiderm Kremin Saklama Koşulları Nelerdir?

Bepanthol Sensiderm krem saklama koşulları, diğer kozmetik ürünler için de gerekli görülen birtakım kriterler içermektedir. Bu koşulların sıralaması şu şekilde yapılmaktadır:

 • Çok sıcak ya da çok soğuk bir ortam olmamalıdır.
 • Herhangi bir problem oluşmaması adına çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanılması önerilmektedir.
 • Oda sıcaklığı olarak bilinen yerlerde saklanması gerekmektedir.
 • Doğrudan güneş görmeyen bir yerde saklanması gerekmektedir.

Maksimum sıcaklığın 25 derece olması gerekmekte, daha yüksek oda sıcaklığına maruz bırakılmaması önerilmektedir.
Buzdolabı, kremin saklanma koşullarına uygun olmamasına rağmen halk içerisinde buzdolabında saklamanın da çok yaygın olduğu bilinmektedir. Fakat kremin donması nedeniyle etken madde içeriğini kaybedebilmektedir.

Bu koşullar altında saklanmayan kremlerin içeriğinde bulunan etken maddelerinin zarara uğradığı bilinmektedir. Bu sebeple hem krem kullanım şartları içerisinde yazan hem de yukarıda bahsedilen koşullara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bepanthol Sensiderm Krem Nerelerden Temin Edilebilir?

Bepanthol Sensiderm kremin satış yerleri, genel olarak eczaneler olarak bilinmektedir. Eczane ürünü olmasının yanı sıra kozmetik ürünlerinin satışının gerçekleştiği alanlarda da satılması mümkün olmaktadır.

Bepanthol Sensiderm kremin, internet üzerinden de satışı yapılabilmektedir. Fakat internet üzerinden krem temin edilirken son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi ve yanlış bir kremin tercih edilmemesi önemli olmaktadır.

Türkiye içerisindeki tüm eczanelerden erişilebilen kremin Türkiye dışındaki bazı eczanelerde de satıldığı bilinmektedir. Fakat Türkiye dışından krem almak isteyenler için, internet üzerinden alışveriş yapmaları öneriler arasında yer almaktadır.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir