Momecon Krem

Momecon krem ciltte oluşan kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltmaya yarayan. başlıca kullanım alanı bu yönde olan kremdir.

Momecon krem kortizonlumu sorusu en çok sorulan sorular arasında yerini almaktadır. Momecon krem kortizon içermektedir. O yüzden kullanımı kesinlikle doktor kontrolünde olmalıdır.

Momecon pomat içerisindeki etken madde ve yardımcı maddeler sayesinde kızarıklık, egzamaalerjik dermatit, psoriasis-sedef hastalığı (vücutta kuru kaşıntılı ve pul pul dökülme) gibi iltihaplı hastalıkların tedavisinde doktor tarafından reçete edilerek kullanılmaktadır.

Momecon Krem Nedir

Momecon krem nedir; momecon krem içerisindeki etken madde olan mometazon furoat ile deri üzerindeki iltihaplı rahatsızlıklar ve egzama gibi hastalıkların yanında bir çok hastalığın tedavisinde doktor gözetimi ile kullanılan bir kremdir.

Momecon krem kortizon içerdiği için haricen kullanımı tehlikelidir. Momecon krem 30 gramlık alüminyum tüp içerisinde beyaz homojen bir kremdir. Tüm eczaneler bulunan bu kremi doktor reçete ile vermektedir.

Momecon pomat deriye sürülerek kullanılır ve kortizon tipli bir krem olmasının yanında hormonları etkileyen bir kremdir. Çok güçlü kortizon içeren kremler sınıfında kendini göstermiştir.

Momecon pomat cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntıyı azaltması amacıyla üretilmiş bir kremdir ve cilt yüzeyine uygulanır.

Momecon Krem Ne İşe Yarar Niçin Kullanılır

Momecon krem ne işe yarar; içerisindeki etken madde olan mometazon furoat sayesinde cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasal maddelerin etkisini azaltmak için piyasada bulunan bir kremdir.

Memocon krem kullananlar genel olarak atopik dermatit (egzama), alerjik dermetit (kimyasalların etkisi) ve sedef hastalığı gibi iltihaplı deri hastalıkları olan sorunların tedavisi için de kullanılmaktadır.

Ayrıca memocon krem bu türden olan iltihaplı deri hastalıklarından dolayı oluşan kaşıntı ve iltihap belirtilerini gidermek için de kullanılmaktadır.

Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Momecon krem veya momecon pomat ne için kullanılır; içerisindeki etken madde sayesinde cilt yüzeyinde oluşan iltihaplı deri hastalıkları, egzama ve sedef gibi hastalıkların yanı sıra cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Momecon krem ile momecon pomat arasında tek fark pomat daha yağlı bir yapıya sahiptir. Kuru cilde sahip olanlar momecon pomatı tercih etmektedir. Yağlı cilt yapısına sahip olanlar da momecon kremi tercih etmektedir.

Momecon Krem Nasıl Kullanılır

Momecon krem nasıl kullanılır ; momecon pomat nasıl kullanılır sorusu akıllara takılan soruların başında yer almaktadır.

Momecon krem kullananlar doktorunun nasıl reçete ettiğini ve reçete ettiği şekilde kullanması gerektiğini bilmelidir. Kortizon içeren bir krem olduğu için doktor tavsiyesi dışında kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez.

Momecon Krem Kullanımı

 • Doktorunuzun size reçete edip nasıl kullanmanız gerektiği konusundaki vermiş olduğu bilgi kullanmanız gerekmektedir.
 • Tedaviniz süresince doktorunuz ile irtibat içinde olun.
 • Yanlış kullanımı hastalığın tedavisini olumsuz yönde etkileyebilir.
 • İlacı uygulayacağınız hastalıklı bölgeyi temizleyin.
 • Parmak ucunuza az miktarda sürün.
 • Sorunlu bölgeye ince bir tabaka olacak şekilde uygulayın.
 • Dairesel hafif masaj yaparak kremi iyice yedirin.
 • Kesinlikle üstünü kapatmayınız.

Momecon Krem Yan Etkileri

Her kremde ve ilaçta olduğu gibi momecon krem yan etkileri de mevcuttur. Yanlış kullanımı, doktor tavsiyesi dışına çıkıp da kullanmak ve haricen kullanılması olası yan etkilerine maruz kalmanıza sebep olabilir.

Momecon Krem Yan Etkileri

 • Karın ağrısı
 • Nefes alıp vermede güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde şişlik
 • Dilde şişlik
 • Dudaklarda şişlik
 • Boğazda şişlik

Yukarıda belirtilen yan etkiler olası yan etkilerdir. Herhangi bir yan etkisini gördüğünüz takdirde kullanımı bırakın. Ancak momecon kremi kullananların yaygın olarak görülen pek bir yan etkisine rastlanmamıştır.

Munderm Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Momecon Krem Kullananlar

Momecon krem kullananlar genel olarak içerisindeki etken maddeye karşı herhangi bir alerjisi olmayanlarda yan etkileri görülmemiştir.

Ancak içerisindeki etken maddeye karşı herhangi bir alerjisi olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Doktorunuzun kullanım talimatına uyun. Hatta momecon krem prospektüs ile krem hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Momecon Krem Kullananların Bilmesi Gerekenler

 • İlacın içerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.
 • Haricen, kafanıza göre bu kremi kullanmayın. Teşhis edilen hastalıkların tedavisinde kullanılmalıdır.
 • Ağız çevresinde bulunan iltihaplı yaralar, aşılardan sonra oluşan deri yüzeyindeki iltihaplanmalar, uçuk, su çiçeği, göz çevresinde oluşan iltihaplı hastalıklar, roza hastalığı, sivilce, genital bölgedeki kaşıntı, bebeklerdeki pişiklerin tedavilerinde kesinlikle kullanmayınız.
 • Sürülen bölgeyi kesinlikle kapatmayınız. Hava alacak şekilde olmalıdır.
 • Yüzünüz için 5 günden fazla kullanmayın.
 • Çocukların tedavilerinde 5 günden fazla kullanmayınız.
 • Bu kremi mantar ve virüs kaynaklı her türlü iltihaplı hastalıkların tedavisinde kullanılmaz.
 • Kremi sürdükten sonra mantar veya virüs kaynaklı cilt problemiyle karşılaştığınız takdirde doktorunuza danışın.
 • Şeker hastası olanlar doktoruna danışmadan kullanmamalıdır. Kremin emilimi kandaki veya idrardaki şekeri yükseltebilme olasılı mevcuttur.
 • Tedaviye başladıktan sonra 15 gün kadar kremin herhangi bir etkisini görmezseniz doktorunuza danışmalısınız.
 • Tedaviniz süresince düzenli olarak kullanmanız tedaviniz ile olumlu sonuçlanacaktır.
 • Cilt yüzeyinde geniş bir şekilde uygulamayın.
 • Ağız ve göz ile temasından kaçının. Olası temas halinde hemen bol su ile temizleyin.
 • 2 yaşından küçük çocuklarda kesinlikle kullanmayınız.
 • Hamilelik döneminde ve emziren annelerin doktor tavsiyesi olmadığı sürece kullanılması önerilmez.

Momecon Krem Muadili

Momecon krem muadili olarak piyasada çok fazla krem bulunmamaktadır.

Momecon Krem Muadili

 • Elocon Krem
 • M-Furo Mant Krem
 • Momesalic Pomat
 • Momecon Pomat

Momecon Krem Fiyat

Momecon krem fiyat 2019 2020 yıllarında 7.5 TL ile 9.05 TL arasında değişmektedir.

Momecon Krem Prospektüs

Momecon krem prospektüs kremi kullanmadan önce mutlaka okunmalıdır. İçerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz olup olmadığını bilmeniz gerekir. Etken maddeye karşı alerjiniz varsa olası yan etkilerini de öğrenmenizde fayda var.

Momecon Krem Vitiligo

Momecon krem vitiligo tedavisi için doktorunuz size tavsiye ettiyse kullanabilirsiniz. Vitiligo hastalığında kortizonlu kremler kullanılsa da doktorunuz teşhis koyduktan sonra ilaç tedavisine başlamalısınız.

Momecon Krem Kullananlar Yorumları

Momecon krem kullananlar olumlu olarak yorumlayanlar da var olumsuz olarak yorumlayanlar da bulunmaktadır. Olumsuz olarak yorumlayanlar genel olarak içerisindeki etken maddeyi bilmeden kullandıkları için yan etkilerine maruz kalanlardır.

İhtiyol Pomad (Kara Merhem) Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Momecon kremin çok sık olarak görülen bir yan etkisi olmadığı için kullanım talimatlarına uygun olarak kullanımından sonra herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Momecon Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı

Momecon krem sivilce için kullanımı kesinlikle uygun değildir.

Momecon Krem Bebeklerde Kullanılır Mı

Momecon krem bebeklerde kullanılmaz. 2 yaş üzeri için çok uzun süreli olmamak şartıyla kullanıma uygundur.

Momecon Krem Vajinaya Sürülür Mü

Momecon krem ve momecon pomat vajinaya sürülmez.

Momecon Cilt Lekeleri

Momecon krem cilt lekeleri için uygun değildir. Her ne kadar cilt problemleri için kullanılsa da cilt lekeleri için kesinlikle tavsiye edilmez.

Momecon Krem Uçuğa İyi Gelir Mi

Momecon krem uçuğa iyi gelmemektedir. Dudaklara sürülmesi önerilmez. Kortizon içerikli krem olduğu için teması halinde bol su ile yıkanmalıdır.

Momecon Krem Sedef

Momecon krem sedef hastalığı için doktorunuz size önerdiyse kullanın. Önermediyse kullanmayın.

Memocan Krem Kortizonlu Mu

Momecon krem kortizon içeren kremler sınıfında yerini almıştır.

Momecon Krem Gebelikte Kullanılır Mı

Momecon krem gebelikte kullanılıp kullanılmayacağı doktorunuz tarafında belirlenmektedir.

Momecon Krem Kullananlar Kadınlar Kulübü

Momecon krem kullananlar kadınlar kulübündeki yazarlar doktor tavsiyesi olmadan kullanılması pek uygun olmadığı, haricen kullanılmaması gerektiği görüşündedirler.

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir