Göbek Eritme İçin Doğal Yöntemler

Giyilen kıyafetlerin kötü bir görüntüye sahip olmasının en önemli etkilerinden olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için göbek eritme hareketi, göbek yağı eritme gibi seçenekleri bu yazımızda sizlere sunacağız.

Göbek bölgesinde meydana gelen yağlanma sonucu kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Aslında herkes göbek yağlarından; kötü görüntüye sahip olduğu için kurtulmanın yollarını aramaktadır. Göbek yağlarından kurtulmanın tek nedeni sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz olmalıdır.

Göbek Eritme Hareketi

Göbek eritme hareketleri resimli anlatım olarak doğru yerdesiniz. Göbek eritme hareketleri kadınlar için vazgeçilmez hatta göbek eritme hareketi erkekler için de çok önemli bir noktaya varmıştır.

Göbek eritmek için ne yapmalı sorusuna en basit cevap olarak beslenmenize dikkat edin olacaktır.

Göbek eritme hareketleri ebru şallı ile televizyonlarımızda çok alışılan bir durum haline gelmiştir.

Göbek Eritme Hareketleri Resimli

1- Crunches

Sporcuların bildiği yarım mekik olarak adlandırılan crunches hareketi için dizlerimizi hafif biçimde büküp, sırt üstü yere yatıyoruz. Ayak tabanlarınız yere basılı olmalı. Kollarımızı ya başımızın arkasına ya da çapraz şekilde göğüs kafesimize koyuyoruz.

Yarım mekik hareketinde yatarken nefes alınır, kalkarken ağızdan nefes alınır. Kalkarken 2-3 saniye kadar beklenir. Bu hareket ile karın kaslarımıza yükü bindirmiş olacağız. Bu hareketi kendinizi zorlamayacak kadar yapmanız yeterli olacaktır.

2- Bisiklet Egzersizi

Bu haretkette sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizi 90 derece açıyla bükün. Elleriniz dirseklerden bükerek boyun kısmınıza yerleştirin.

Sol dirseğiniz sağ dizinize, sağ dirseğinizi de sol dizinize değdirmeye çalışın. Bu hareketi kendinizi zorlamayacak kadar tekrar edin.

3- Bacaklarınızla Çember Çizin

Bu hareket çok basit ve sizi asla zorlamayacak bir harekettir. Öncelikle sırt üstü yatın ve ellerinizi vücudunuza yapışık bir şekilde avuç içleri yere bakacak şekilde birleştirin.

Sağ bacağınızı 90 derece açı olacak şekilde havaya doğru kaldırın ve indirin. 20-30 saniye boyunca sağ bacağınız ile egzersize devam edin. Daha sonra sol bacağınıza aynı işlemi uygulayın. Ancak bu hareketi yaparken parmak uçlarınız tavana doğru bakıyor olması sizin için daha fazla efor sarf etmenize yardımcı olacaktır.

4- Kalça Kaldırma Hareketi

Bu harekette de bacaklarla çember çizme hareketi gibi sırt üstü yatılıp ellerimizi vücudumuza yakın tutuyoruz. Tabi ki de avuç içleri yere bakar pozisyonda olmalı.

Bacaklarımızı birbirine yapışık hale getirip dizleri bükmeden aynı anda yukarı doğru kaldırıyoruz. 90 derecelik açıyı yakaladığınız zaman bacaklarınızı yere doğru yavaş bir şekilde bırakın. Bacaklarınızı yukarı kaldırırken nefes verin, aşağıya indirirken de nefes alın. Ayrıca bu hareketi yaparken de baş ve omuzlar sabit kalmalıdır.

5- Plank Egzersizi

Bir çoğumuz bu egzersizin adını ilk defa duymuş olabilir. Yapılması da ismi kadar biraz zorlayıcı bir harekettir. Göbek eritme hareketleri arasında en zorlayıcı hareketler arasında yerini almıştır.

Plank egzersizi için öncelikle yüz üstü, dirsekler 90 derecelik bir açı alarak ve ellerimiz yumruk biçimde olmak üzere hazır konuma gelinir. Daha sonra ayaklarımızı uzatarak parmak uçlarında durulur. Bu hareketi yapmadan önce derin bir nefes alınır. Sonrasında bu hareket yapılır. 20-30 saniye kadar bu pozisyonda beklenir.

6- Mountain Climber

İsmini bile bazılarımız telaffuz edemezken, bu göbek eritme hareketi biraz kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu hareketi yaparken biraz koordinasyon gerektirmektedir.

Öncelikle avuç içlerinizi parmaklarınızı birbirinize bitişik şekilde olmak şartıyla yere koyulur. Zorlayıcı bir hareket olduğu için hareketi yapmadan önce bacaklar uzatılır ve eğik bir biçimde beklenir. Aşağıdaki resim gibi sağ dizinizi sol karın bölgenize doğru çekin ve eski konumunuza geri gelin.

Daha sonra aynı hareketi sol dizinizi sağ karın boşluğunuza çekin ve eski konumunuza geri gelin.

Bu göbek eritme hareketini kendinizi zorlamayacak kadar yapmanız sizin için yeterli olacaktır.

7- Flutter Kicks

Öncelikle yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi başınızın arkasına doğru birleştirin. Omuzlarınızdan hafif bir şekilde yerden kalkana kadar başınızı yukarı doğru kaldırın. Aynı anda ayaklarınızı yerden 10 cm. kadar yukarı kaldırın. Sağ ayağınızı yavaş bir şekilde biraz daha yukarı kaldırın ve eski konuma geri gelin. Daha sonra aynı işlemi sol ayağınıza gerçekleştirin. Bu göbek eritme hareketini kendinizi zorlamayacak kadar yapın.

Göbek Eritme Kürleri

Göbek eritme kürü kullananlar genel olarak yoğurt ile yapılan kürleri tercih etmektedir. Biz de sizler için 6 adet yoğurt ile yapılan göbek eritmek kürleri hakkında bilgi vereceğiz.

1- Limonlu Yoğurt Kürü

Malzemeler:

 • 3 yemek kaşığı kadar az yağlı yoğurt
 • Yarım limon
 • 1 çay kaşığı zerdeçal ( eğer zerdeçal yoksa 1 çay kaşığı hakiki pul biber)

Hazırlanışı:

Hazırladığınız malzemeleri bir kaba koyarak iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı gece yatmadan önce tüketin ve sonrasında kesinlikle hiç bir şey yemeyin.

İlginizi Çekebilir

Bitkisel Tedavi ve İlaçlar Nelerdir?

Kürü uyguladıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Kesinlikle hareket etmeniz gerekir. Günlük olarak en az 1.5 litre su tüketin. Beslenmenize dikkat edin ve şeker, beyaz ekmek ve hamur işlerinden kendinizi uzak tutun. Kızartma ürünlerini tüketmeyin.

2- Yoğurt, Maydanoz ve Dereotu Kürü

Malzemeler:

 • 1 tane limon
 • 250 gram kadar yoğurt
 • 4 dal kadar maydanoz
 • 4 dal kadar dereotu

Hazırlanışı:

Hazırladığınız maydanoz ve dereotunu bir kap içerisine iyice kıyın ve üzerine yoğurdu ve limon suyunu sıkıp karıştırın. Haftada 2 defa bu kürü uygulayabilirsiniz. Ancak bu kürü gece uyumadan önce tüketin.

3- Yoğurt, Semizotu ve Soğan Kürü

Malzemeler:

 • 250 gram kadar yoğurt
 • 4 dal kadar nane
 • 1 avuç kadar semizotu
 • 1 dal kadar taze soğan

Hazırlanışı:

Taze soğan, semizotu ve naneyi bir kap içerisine iyice kıyın. Daha sonra üzerine 250 gram yoğurdu ekleyin ve karıştırın. Haftada 2 kez gece uyumadan önce bu kürü tüketebilirsiniz.

4- Lahana ve Maydanoz Kürü

Malzemeler:

 • 1 tane limon
 • Yarım litre su
 • 4 adet taze lahana yaprağı
 • 20 dal kadar taze maydanoz

Hazırlanışı:

Yarım litre suyu bir kaba koyup kaynatın. Kaynattığınız suyun içerisine lahana yapraklarını koyun. 5 dakika kaynadıktan sonra maydanozları ekleyip iyice karıştırın. 1-2 dakika kadar da bütün malzemelerle birlikte kaynatın. Daha sonra soğumasını bekleyin. Süzdükten sonra limon suyunu ilave edin. Gün içinde 2-3 defa tok karnına içebilirsiniz.

5-  Yoğurt, Zencefili, Zeytinyağı, Zerdeçal ve Tarçın Kürü

Malzemeler:

 • 5 yemek kaşığı kadar yağsız yoğurt
 • 1 çay kaşığı zencefil tozu
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu
 • 1 çay kaşığı tarçın tozu

Hazırlanışı:

Hazırladığınız malzemeleri bir kap içerisine koyun ve iyice karıştırın. Hazırladığınız bu kürü her gün aç karnına tüketebilirsiniz.

6- Yoğurt ve Soda Kürü

Malzemeler:

 • 1 şişe sade soda
 • Yarım limon suyu
 • 3 yemek kaşığı kadar yağsız yoğurt

Hazırlanışı:

Hazırladığınız malzemeleri bir kap içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bu karışımı sabah kahvaltıdan 30 dakika kadar öncesinde ve gece yatmadan önce tüketebilirsiniz.

Göbek Eritme Diyeti

Yaz dönemi yaklaştığı zaman nedense bütün herkes göbek eritme diyeti konularını araştırmaya başlamaktadır. Sadece yaz dönemi için değil sağlıklı beslenmek için de bu diyeti yapabilirsiniz.

Peki göbek eritme diyeti için neler yapabilirsiniz ve hangi gıdaları tüketirseniz göbek eritme diyeti yapmış olursunuz. İşte size bütün detayları ile birlikte aktaracağız.

Göbek Eritme Diyeti

 • Su

Su olmazsa olmazlarımız arasında zorunlu olarak tüketmemiz gereken bir içecektir. Günlük 1.5 litre su tüketimi göbek eritmenize yardımcı olacaktır.

 • Yulaf Ezmesi

Kahvaltıda yulaf ezmesi yiyerek güne merhaba diyebilirsiniz. Yulaf ezmesini yoğurt veya süt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

 • Avokado

Son dönemlerde sıklıkla tüketilen avokado ile göbek eritme diyeti yapabilirsiniz. Avokado metabolizmayı hızlandıracağı için yağ yakmanızı da kolaylaştıracaktır.

 • Siyah Pirinç

Beyaz pirinçten vazgeçerek siyah pirinci tercih edebilirsiniz. Bol miktarda antioksidana sahip olan siyah pirinç E vitaminine de oldukça sahiptir.

 • Elma Sirkesi

Yağ yakıcı özelliği olan elma sirkesini sabah kahvaltıdan önce 1 çay bardağı kadar içmenizde hiçbir sakınca yoktur.

 • Ananas

Kalorisi oldukça düşük olan ananası atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Göbek eritme diyeti için ananas tüketmeniz olumlu sonuçlar doğuracaktır.

 • Evde Egzersiz Yapın

Evde gerçekleştireceğiniz doğru egzersizler ile göbek eritme diyetine katkı sağlayabilirsiniz.

 • Çiğ Sebze Tüketin

Çiğ olarak tüketilebilen sebzeleri iyi yıkadıktan sonra tüketmeniz göbek eritme diyetine katkı sağlayacaktır.

 • Yeşil Çay

Yeşil çayın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak göbek eritme diyeti için sudan sonra belkide gerekli olan içecektir.

 • Detoks Suyu

Suyun yanında detoks sularını da tüketmeniz göbek eritme diyeti için gerekli bir sıvıdır. Bir sürahinin içerisine limon dilimleri, nane, salatalık, maydanoz gibi sebzeleri katarak suyu tüketebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sağlık Yaşam için Beslenme Yöntemleri

Göbek Eritme Kadın

Kadınlar için göbek eritme kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Bir kadının en büyük isteği kilo kontrolüdür. Göbek eritme hareketleri kadınlar için yapılacak en etkili yöntemler arasındadır.

Göbek eritme hareketlerini evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca göbek eritme kürlerini de kullanarak doğal yöntemlerle göbek eritebilirsiniz.

Göbek Eritme Hareketleri Erkek

Göbek eritme hareketleri erkek olarak ayrı bir hareket gerektirmez. Göbek eritme hareketleri kadınlar için neyse erkekler için de aynı hareketleri yapmasının sakıncası yoktur.

Erkekler göbek eritmeyi daha kolay yapabilirler. Çünkü gün içerisinde çok aktif konumda olabilirler. Ancak erkekler çok kolay da kilo alabilirler. Göbek eritmek için ne yapmalı diye soracak olursanız; düzenli ve dengeli beslenin.

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir