Travazol Krem

Travazol krem nedir sorusu ciltlerinde sağlık açısından sorun yaşayan kimseler tarafından oldukça merak edilen bir sorudur. Travazol krem, cilt sorunları yaşayan kimseler tarafından kullanılan bir kremdir. Travazol krem 15 gramlık paketler halinde satılmaktadır. Bu krem içerisinde izokanozal nitrat, travazol ve difluktolan valerat maddelerini içermektedir. Krem beyaz renge sahiptir. Travazol krem bakterilere karşı tercih edilebilecek bir kremdir. Kremin içerisinde bulunan maddelere alerjisi olan kimseler tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Bu maddelere alerjisi olan kimseler doktorlarına bu durumu bildirmeleri halinde doktor tarafından Travazol krem zaten reçeteye yazılmamaktadır. Travazol krem ilgili kimselerin doktor reçetesiyle kullanmaları gereken bir kremdir. Krem içerisinde bulunan diflukortolon maddesi cilt hastalıkları sebebiyle oluşan yanık ve ağrıların geçmesi amacıyla kullanılan bir maddedir.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol Kremin kullanım şekli, merak edilen bir diğer konudur. Travazol krem doktor tavsiyesi ile kullanılan bir krem olduğundan, doktorun farklı kullanım tavsiyesi olmaması halinde genellikle günde iki kere kullanılan bir kremdir. Travazol krem iltihaplı ve mantarlı bölgeler sürülerek uygulanan bir kremdir. Doktorlar genellikle bu kremin kullanım şeklini ilgililere ayrıntılı bir şekilde anlatmaktadır. Travazol krem kullanıcıları farklı bir tavsiye bulunmaması halinde Travazol krem kullanımını iyileşme başladıktan 2 hafta sonra bırakmaları gerekmektedir. Hastaların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli konu da krem kullanılırken doz aşımında bulunmamaları gerektiğidir.

Travazol Krem Neden Kullanılır?

Travazol krem hangi durumlarda kullanılır sorusuna verilecek cevap kremi kullanmak isteyenler için oldukça önemli bir diğer noktadır. Travazol krem genellikle pişik sorunu sebebiyle kullanılan bir kremdir. Travazol krem bebeklerde de kullanılabilen bir krem olmakla birlikte yine doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir kremdir. Travazol krem pişik tedavisinin yanı sıra egzama, mantar, uçuk ve hijyene özen gösterilmemesi halinde ortaya çıkan kızarıklık ve kaşıntı tedavilerinde de tercih edilebilen bir kremdir. Genital bölgelerde oluşan cilt problemlerinin tedavisinde oldukça etkili bir kremdir. Genital bölgede oluşan uçuk ve mantar sorunlarında doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılması gereken bir kremdir. Travazol krem genital bölgelerde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanında ayak ve vücudun diğer bölgelerinde meydana gelen egzama tedavisinde de tercih edilmektedir.

Travazol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Travazol krem yan etkileri olan bir kremdir. Krem, doktor tavsiyesi ile kullanılmaya başlansa dahi mutlaka doktor tavsiyesine uygun ve doz aşımı olmayacak şekilde kullanılması gereken bir kremdir. Travazol krem yan etkileri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Travazol kremin ilk yan etkisi kılcal damarların genişleme ihtimalidir.
  • Travazol kremin yanlış kullanılması halinde derinin incelmesine neden olabilmektedir.
  • Travazol krem kıl köklerinde iltihaplanmaya sebep olabilmektedir.
  • Travazol krem kullanan kimselerde sivilce sayısı artabilmektedir.
  • Travazol krem kullanımı sonucu bölgede tüylenme gerçekleşebilmektedir.
  • Travazol krem cildin kaşınmasına, kızarmasına ve yanmasına sebep olabilmektedir.
  • Travazol krem cildin renk değiştirmesine sebep olabilmektedir.

Travazol krem deriye uygulanan bir krem olsa da cildin kremi emmesi sebebiyle krem vücuda girmektedir. Vücuda giren kremin atılması ise idrar yolu ile gerçekleşmektedir. Krem kullanılmasından sonra tedaviye maruz kalan kimsenin cildinde kremin uygulandığı bölgede şişlik, kaşıntı, deride döküntü olması halinde doktora başvurması gerekmektedir. Yine krem kullanılmasından sonra ilgili kimsenin nefes almada zorlanması ve boğazında şişme olması halinde doktoruna başvurması gerekmektedir. Kremin bu etkileri ile karşılaşan kimseler krem kullanımını hemen bırakmalı ve muayene doktor tavsiyesine göre kullanmaya devam etmelidir.

iltihaplanma

Travazol Krem Yüze Uygulanabilir Mi?

Travazol krem yüze uygulama imkanı sunan bir krem değildir. Travazol krem söz edilen hastalıkların tedavisinde oldukça etkili olan bir kremdir. Ancak her ne kadar hastalıkların tedavisini hızlı ve verimli sonuçlandırsa da vücutta oluşturabileceği yan etkilerden dolayı ilgili kimsenin yüz bölgesinde kullanması tavsiye edilmemektedir.

Travazol Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

Travazol krem açık yaraya uygulama imkanı, merak edilen bir diğer konudur. Travazol krem yanık ve açık yara olan bölgelere kesinlikle sürülmemesi gereken bir kremdir. Bu konuda merak edilen bir diğer konu ise Travazol kremin cinsel organa sürülüp sürülemeyeceğidir. Travazol krem açık yara ve yanıkların aksine cinsel organa sürülebilmektedir. Ancak burada ilgili kimse oldukça dikkatli davranmalı ve doktor tavsiyesine uygun hareket etmelidir.

Travazol Krem Geri Dönüşleri Nelerdir?

Travazol krem kullanıcılarının yorumları, kremi kullanmak isteyenler için önem taşıyan bir diğer husustur. Kullanıcı yorumları gerçek hayatı kaynak aldığından dolayı kremi kullanmadan önce önemli bir referans olabilmektedir. Travazol kremin geri dönüşleri genellikle pozitif yöndedir. Travazol kremi özellikle egzama ve mantar tedavisinde kullanan kimseler kremin neredeyse bir hafta içerisinde cilt sorunlarına çözüm olduğunu belirtmektedir. Travazol krem kullanıcılarının bazıları yan etkilerle karşılaştıklarını ama bu yan etkilerin can sıkıcı bir hal almadığını belirtmektedir. Her ne kadar kullanıcı yorumları olumlu yönde olsa da Travazol krem kullanmayı düşünen kimseler mutlaka doktora muayene olmalıdır. Doktorun ilaç kullanımı konusunda olumlu görüşü olması halinde ilaç kullanılmaya başlanmalıdır.

Fucidin Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Fucidin krem, genellikle deri iltihaplanmalarının tedavisi için kullanılan bir kremdir. Fucidin krem Travazol krem uygulamasının aksine yara, yanık olan bölgelerde de kullanılabilen bir kremdir. Fucidin krem ergenlik döneminde ortaya çıkan iltihaplı ya da kör sivilcelerin tedavisinde de oldukça sık tercih edilebilen bir kremdir. Fucudin krem sıklıkla sivilceler için kullanılan bir krem olmasının yanında diğer cilt ve deri hastalıklarının tedavisinde de tercih edilebilmektedir. Fucidin krem anti – bakteriyel bir krem olmasından dolayı tavsiye üzerine de kullanılabilecek krem seçeneklerinden birisidir. Krem yalnızca sivilceleri tedavi etmemekte, sivilce oluşumunu da engellemektedir. Tavsiye üzerine kremi kullanacak olan kimseler kremi 21 gün boyunca kullanmalıdır. Krem 21 gün boyunca her gün cilde uygulanmalıdır. Doktor tarafından farklı bir doz kullanımı tavsiye edilmediyse genellikle günde 2 defa kullanılması gerekmektedir. Düzensiz kullanımda faydaları görülemeyecektir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir