Testere Dişli Aslan Pençesi Nasıl Kullanılır?

Testere dişli aslan pençesi bitkisi son yıllarda çok sık tercih edilemeye başlayan ve birçok farklı hastalık üzerinde sahip olduğu güçlü tedavi edici etkileri nedeniyle tavsiye edilen doğal ürünler arasında yer alıyor. Özellikle kadınlarda tüylenme, hormon sorunları, adet rahatsızlıkları gibi önemli rahatsızlıklar için son derece etkilidir. Ağırlıklı olarak cinsel hastalıkların tedavisi için tercih edilen doğal unsurlardan biri olan testere dişli aslan pençesinin kullanımı ise son derece basittir. Fakat kullanımı öncesinde doğru tavsiyelere ve gerekirse doktor tavsiyesine başvurulması gerekmektedir. Testere dişli aslan pençesi bitkisinin kullanımı çay veya kür şekilde tüketilebilir. Tüketimi sırasında kullanım miktarına dikkat edilmesi son derece önemlidir.

Testere Dişli Aslan Pençesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Testere dişli aslan pençesi kullananlar kısa süre içinde aldıkları yüksek faydalar sayesinde yaygın olarak bu ürünü kullanmaya ve tavsiye etmeye devam ediyor. Faydaları saymakla bitmeyen bu bitki özellikle erken menopoza girme eğilimi içinde olan kadınlar için yüksek yardım sağlar. Genç kızlar ve kadınlarda ise adet düzensizliklerinin giderilmesini sağlar. Öte yandan FSH hormonu yükselmeye başlayan genç kadınlarda da bitkinin kullanımı sorunların ortadan kaldırılması için etkili olacaktır.

İlginizi Çekebilir
Adet Düzensizliği İçin Doğal Yöntemler

Bu etkilerin yanında tüylenme şikâyetlerine sahip kadınlarda da ürünün kullanımı büyük oranda fayda sağlayacaktır. Sahip olduğu mucizevi etkileri sayesinde testere dişli aslan pençesi bitkisinin kullanımı dünyada yaygınlaşmıştır. İsviçreliler tarafından ağırlıklı olarak damar sertliği ve inemeye karşı kullanılan bitki, Macarlar tarafından diüretik sorunlar ve yaraların hızlı iyileşmesi için tercih edilmektedir.

Testere Dişli Aslan Pençesi Faydaları Nelerdir?

Aslan pençesi bitkisi faydaları birçok farklı grupta toplanabilir. Ancak bitkinin sahip olduğu en güçlü etkili sorunlar arasında kadınlarda görülen çeşitli cinsel sorunlar ve rahatsızlıklar yer almaktadır. Kullanımı herkes için fayda sağlayan bu ürünün tüketiminde de son derece dikkatli olmak gerekir. Aşırı veya yanlış tüketimi farklı tip sağlık sorunlarının ortaya çıkmasın neden olacaktır. Testere dişli aslan pençesinin sahip olduğu başlıca faydalar arasında:

 • Tüylenme ve adet düzensizliğinin giderilmesi,
 • Üreme bozukluklarının tedavisi,
 • Göz sağlığının korunması,
 • Bağışıklığın güçlendirilmesi,
 • Kanser hastalıklarına karşı önlem alınması,
 • Zührevi hastalıkların önlenmesi,
 • Kadınlarda hormon sorunlarının önlenmesi ve dengelenmesi,
 • Erken menopoz riskinin düşürülmesi vb.

Yer almaktadır. Erkekler için testere dişli aslan pençesi bitkisinin kullanımı tavsiye edilmez. Kadınlarda ise kullanımı dikkatli ve uzman tavsiyelerine uyularak yapılmalıdır. Aksi takdirde farklı tip yan etkiler ortaya çıkacaktır.

Kadınlarda hormon sorunları
Kadınlarda hormon sorunları

Aslan Pençesi Bitkisi Tüylenme ve Adet Düzensizliğinde Kullanımı

Testere dişli aslan pençesi adet düzensizliği için kadınlar tarafından en sık başvurulan bitkiler arasında yer almaktadır. Günümüzde alternatif ve doğal tıbbın faydalarının ortaya çıkmasının ardından keşfedilen yeni uygulama alanları insan sağlığının kimyasal etkilerden korunarak birçok farklı hastalığın tedavisi için destek sağlamaktadır. Kadınlarda yaygın olarak görülen adet düzensizliği ve tüylenme sorunları için aslan pençesi bitkisinin kullanımı:

 • Kaynayan 150 – 200 ml (1 bardak) suya 3 – 4 gram kurutulmuş testere dişli aslan pençesi atılır,
 • Kısık ateşte 10 dakika kadar kaynatılır,
 • Soğumaya bırakılan su ılıyınca süzülür,
 • Bir ay boyunca her gün tüketilir,
 • 1 aydan sonra 1 hafta ara verilerek küre aynen devam edilir.

Uygulamanın ardından sonlandırılan tedavi sonrasında söz konusu sağlık sorunları büyük oradan ortadan kaldırılacaktır. Testere dişli aslan pençesi bitkisinin sabah kahvaltısından iki saat sonra ya da öğleden sonra aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir.

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü Nasıl Hazırlanır?

Testere dişli aslan pençesi tarifi kullanım amacına göre belirlenebileceği için öncelikle kullanım amacınızın ve bitkiden elde edeceğiniz faydanın ne olduğunu belirlemek çok önemlidir. Kullanımı birçok önemli sağlık sorunun ortadan kaldırılmasında etkili olduğu için güçlü etken maddelerinin olası yan etkilerinden korunmak için bitkiyi tavsiyelere göre tüketmeniz gerekmektedir. Adet düzensizliği, tüylenme ve FSH hormon sorunları için testere dişli aslan pençesinin kullanımı büyük oranda fayda sağlayacaktır. Bu tip sorunların tedavisi için gerekli malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı aslan pençesi bitkisi,
 • 1 su bardağı klorsuz su.

Kaynayan 1 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş aslan pençesi atılarak kısık ateşte 10 – 15 dakika kadar kaynatılmalıdır. Kaynamanın tamamlanmasının ardından 15 dakika kadar soğumaya bırakılan su, ılımasının ardından süzülür. Sabah kahvaltı sonrası veya öğleden sonra aç karnına olmak üzere bir ay boyunca her gün içilebilir. Bir aylık sürenin ardından bir hafta küre ara verilmelidir.

Testere Dişli Aslan Pençesi Çayı Tarifi

Testere dişli aslan pençesi çayı için: 10 gram kurutulmuş aslan pençesi bitkisi, 5 su bardağı su ve 2 yemek kaşığı bal yeterlidir. Sıradan bitki çayları gibi hazırlayabileceğiniz testere dişli aslan pençesi çayının tüketimi ve hazırlanışı son derece basittir. Demlik veya cezve içinde kaynattığınız suyun içine bitkiyi atarak demlemeye bırakın. Demle işleminin ardından 4 dakika kadar sonra bardağa alarak içine bal katıp tüketilebilir.

Düzenli olarak kullanımından ziyade ortaya çıkan sağlık sorunlarının ardından bu tip bitki çaylarının veya kürlerinin kullanımı tavsiye edilmektedir. Öte yandan sahip oldukları güçlü etkileri nedeniyle zaman zaman yan etkiler görünebilir. Diğer bir yandan mevcut bir tedavi sırasında ürünün kullanılması tavsiye edilmez. Bu tip durumlarda kullanımı sadece doktor kontrolünde olmalıdır.

Testere Dişli Aslan Pençesi Yan Etkileri Nelerdir?

Testere dişli aslan pençesi zararları yok denecek kadar azdır. Ancak zaman zaman ortaya çıkan bu yan etkiler genellikle yanlış veya aşırı tüketimi sonrasında ortaya çıkmaktadır. Temelde hiçbir yan etkisi olmayan bitkinin tüketimi de son derece basittir. Kullanım sırasında ortaya çıkacak olası alerjik veya diğer etkenlerden korunmak için en ufak belirtide ve kullanmadan önce doktor tavsiyelerini dikkate almanız önerilmektedir. Testere dişli aslan pençesi kullanımının görülen başlıca yan etkileri:

 • Alerjik nedenlere bağlı gelişen sorunlar,
 • Düzenli ilaç kullanan kişilerde ilaç etkisini azaltabilir,
 • Erkekler ve çocuklarda kullanımı tavsiye edilemez,
 • Gebelik ve emzirme döneminde farklı sorunlara yol açabilir.

Vajinada Yara İçin Doğal Yöntemler


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir