Hametol Nedir, Nasıl Kullanılır, Neye İyi Gelir?

Hametol krem kullanımı, cilt tonu eşitsizliklerinde, ciltte sivilce ve buna bağlı yaraların oluşumunda gereklidir. ana etken maddesi biberiye olan krem, hoş bir kokuya sahiptir. Abdi İbrahim markasına ait olan bu ilaç, sadece eczanelerde satılmaktadır. Paraben, alkol, koruyucu madde ya da parfüm içermez. Bu nedenle yan etkisi yok denecek kadar azdır. Ayrıca kullanımı kolay olan hametol krem, kolaylıkla emilir. Bitkisel içeriği sayesinde cilde zarar vermez. Hücre yenilenmesine yardımcı olur ve hava kirliliği gibi dış etkenlere karşı cildi korur.

Hametol Kremin İçeriği

Hematolün içindekiler biberiye otu, zeytin yağı özü, e vitamini, susam, avokado yağı, Hindistan cevizi yağıdır. Krem, cildin yağlı gözükmemesi için hızlı emilen bir yapıya sahiptir.cildin üzerinde görünmeyen bir tabaka oluşturarak cildin dışarıdan gelecek etmenlere karşı korunmasını sağlar. Onarıcı ve tazeleyici bir etkiye sahip olan krem, kaybolan dirilik hissinin tekrar kazanılmasını sağlar. İçinde cilde zarar verecek herhangi bir madde bulundurmaz. Alkol bulundurmaması sayesinde hassas ciltler için de kullanılan bir formdadır. Bunun yanında kullanımı sırasında ciltte makyaj ürünlerinin bulunması bazı sorunlara neden olabilir. Bu sorunların başında, ürünün makyaj malzemesi ile etkileşime girmesi, bu nedenle tahrişe yol açması bulunmaktadır.

Hametol Krem Ne İçin Kullanılır?

Hematol kremin kullanılacağı alanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Krem, sadece el ve yüzde değil, cildin sorunlu olduğu tüm vücut bölümlerinde kullanılabilmektedir. Bu bölümler, bacak ya da kol kısmı olabilir.
 • Krem, sadece sorunlu ciltlerde değil, normal ciltlerde de kullanılabilir.
  Cildin yapısında bozukluklar meydana gelmesi, renk tonu eşitsizliğinde kremin kullanımı, renk tonunun tamamen açılmasına yol açar. Kişiler, esmer yapısını 1- 2 ton açmak için bu kremden yararlanabilmektedir.
 • Ölü derilerden arınmayan ve yüzeyde sürekli olarak deri biriktiren yüzlerin bu kremi uygulaması, ölü deri birikimini durdurmaya yol açar. Cildin deriyi kusmasını önler.
 • Çok fazla makyaja maruz kalan cildin dinlenmesine ve cilt tonunun kullanılan fondötenden etkilenmemesine neden olur. bu sayede cildin makyaj nedeniyle yıpranmasını önler.
 • Yüzün fazla yağlanmasını önler. Yağlı ciltlerde yapılan en büyük hata, cildin neme ihtiyacı olmadığının düşünülmesi ve bu nedenle nemlendirici kullanılmamasıdır. Ancak yağlı ciltler, su dengesi açısından neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle hem yağlandırmayan, hem nemlendiren bir ürün bulunması
  oldukça zor olabilir. Ancak hematol, cildi yağlandırmadan nemlendirir.
 • Cildin nem dengesini bulamaması, sivilcelenmeye ve üst derinin atılmasına neden olur. bu nedenle ciltte renk tonu bozulmaları, sivilce izleri ve gözeneklerde büyüme meydana gelir. Krem, sivilceleri ortadan kaldırmaya yetecek güçte nem takviye eder. bu sayede yüzde sivilce izlerinin kapanması sağlanır.
 • Yeni deri oluşumu, eski yaraların kapanmasına yardımcı olur. bu nedenle krem, yeni deri oluşumunu destekler. Yeni deri oluşumunda gecikme olması, yaraları kalıcı hale getirir. Krem, yaraların kalıcı hale gelmesini önler.
 • Kremin kullanımı sayesinde kişilerin cildinden bulunan ödeme bağlı şişlikler kaybolur. Özellikle üst yanak bölgesinde meydana gelen şişkinliklerin önlenmesinde kremin kullanımı önem taşımaktadır.
 • Gözenekleri geniş olan kişilerin kremi kullanması durumunda gözeneklerde küçülme meydana gelir. Kullanım süresince cildin temiz tutulması ve 2 günde bir soğuk terapiye maruz bırakılması, küçülmeyi hızlandırır.
 • Krem, cilt üzerinde dışarıdan gelen etkilere karşı bariyer oluşturur. Bu sayede kişilerin cildi soğuk, kirli hava, nem ya da aşırı güneşten etkilenmez.
 • Güneş kremi etkisi bulunan krem, güneşe çıkmadan önce sürülmesi halinde kişilerin zararlı ışınlardan korunmasını sağlar.
 • Kremin alt yapısı e vitaminidir. Cilt, ilk olarak e vitaminini emer. Bu sayede cildin yenilenmesi kolaylaşır.
 • Kremin yağlı ve hassas ciltler için kullanımı uygundur. Cildin nem dengesini bozan ve gözenekleri tıkayan yağ tabakasından arınmasından sonra krem uygulanmalıdır. Kremin kullanımı için cildin iyice temizlenmesi gerekir.
 • İçinde bulunan biberiye, soğuk ya da diğer etmenler nedeniyle çatlayan cildin tazelenmesine yardımcı olur. bel ve karın bölgesinde meydana gelen çatlaklar için de etkilidir.

Hametol Krem Nasıl Kullanılır?

Hematolün kullanımı, günlüktür. Uzun süreli kullanıma uygun olan krem, günde 2 kez kullanılmalıdır. Yatmadan önce ve sabahları kullanılması en uygun seçimler olacaktır. Kremden net ve tatmin edici bir sonuç alınabilmesi için yaklaşık olarak 3 ay kullanımı gereklidir. kullanımın düzenli yapılması durumunda kremin emilimi, zaman geçtikçe kolaylaşır. Bu sayede her geçen gün yağlılık hissi daha fazla ortadan kalkar.

Kremin kullanımı öncesinde cildin her zaman kullanılan temizleme aracı ile temizlenmesi gerekmektedir. temizleme aracı saf su, temizleme suyu ya da sütü, sabun ve yüz temizleme jeli olabilir. Yüzün makyaj ve kirden tamamen arınmasının ardından cilt kurulanır. Sonrasında hematol krem sürülür. Kremin çok fazla sürülmesi hızlı bir iyileşme sağlamaz. Sadece gerektiği kadar kullanılmalıdır.

Hametol Kremin Yan Etkisi Var Mıdır?

Hematolün yan etkileri normalden fazla kullanıldığında ortaya çıkabilir. Çok fazla kullanılması durumunda ciltte duyarsızlaşma, yanma hissi gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir. Bu durumlara karşı kişilerin kullanımda dikkatli olması gerekir. Yanma veya tahriş durumlarında kullanım hemen bırakılmalıdır.

Hametol Kremin Fiyatı Nedir?

Hematolün ücreti 16 TL ile 19 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ücret, alınan eczaneye göre değişir. İlaç, sadece eczanelerde satılmaktadır.

Hametol Krem Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Hematolün kullanım süresi 3- 4 ay arasıdır. İyi bir sonuç almak için kullanım devamlı olmalıdır. Her gün yapılacak işlemlerde kesinlikle kirli cilde uygulama yapılmamalıdır. Hematol kremin etkisini tam göstermesi için kullanıma ara verilmemelidir. Cildin sbah ve akşam ilacı alması önem taşır.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir