Anestol Pomad

Lokal anestezi kremi olarak piyasada bulunan anestol pomad genel olarak acının dindirilmesi için kullanılır. Anestol pomadı genel olarak kadınların kullandığı günümüzde bilinmektedir.

Geçici olarak acıyan bölgeye sürüldükten sonra acıyı kısmen ortadan kaldırıp, sürüldüğü bölgede geçici olarak uyuşukluk ve his kaybına sebep olmaktadır. Anestol pomad hakkında bilmeniz gereken en önemli özelliklerden bir tanesi, kesinlikle iyileştirici bir özelliği bulunmamasıdır.

Vücudumuzda bulunan sinirler sayesinde oluşan acıyı kesmesi ve geçici uyuşukluk sağlar. Bu yüzden son zamanlarda anestol pomad çok sık tercih edilmektedir.

Anestol Pomad Nedir

Anestol pomad sadece eczanelerde satılmakla birlikte kesinlikle doktorların gerek gördüğü durumlarda reçete ettiği bir kremdir. Uygulanan bölgede geçici olarak his kaybı ve uyuşukluğa sebebiyet verdiği için, genel anlamda kullanıldığı alan anestezi alanlarında kullanılmaktadır.

30 gramlık alüminyum tüpler halinde eczanelerde satılan anestol pomad kesinlikle bilinçsiz bir şekilde kullanmamalısınız. Bilinçsizce kullanılan bölgelerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

İçerisinde etken madde olarak metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen gilikol 6000, propilen glikol içermektedir. Ayrıca her tüpte %5 lidokaindir bulunmaktadır.

Bilinenin aksine faydasından çok yan etkisi olabilmektedir. Kullanımı basit görülse de anestol pomadı kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okumalısınız. Ayrıca doktorunuza da danışarak kullanmalısınız.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar

Anestol pomad lokal anestezi olarak kullanılan bir kremdir. Sürüldüğü bölgede geçici olarak his kaybı ve uyuşukluğa sebebiyet vermektedir.

Kadınların genel olarak ağda öncesi anestol pomad nasıl kullanılır sorusuyla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kadınlar, ağda zor bir iş olduğu için anestol pomadı tercih etmektedirler.

Anestol pomad genel olarak yüzeysel yanıklar, çeşitli sebeplerden dolayı kaşıntı, meme ucu, dudak çatlakları ve bir çok doktor tarafından gerekli görülen operasyonlar sırasında kullanılmaktadır.

Anestol Pomad Nerede Kullanılır

 • Ağda öncesi
 • Lazer epilasyon sonrasındaki acıyı azaltmak
 • İlk gece (yeni evlenen çiftler için) kaydırıcı özelliği olarak
 • İlişki sırasında gerçekleşen acıyı azaltmak
 • Dövme yaptıracakların acısını azaltmak
 • Bıyık ve kaş bölgesine ağda işlemi
 • Geciktirici olarak tercih edilir. Ancak his kaybı oluşacağı için kesinlikle kullanmamalısınız. İdrar kaçırma gibi yan etkilerine maruz kalabilirsiniz.
 • İğneli epilasyon
 • Meme ucunda oluşan çatlaklar
 • Basur
 • Anal fissur acısını azaltmak
 • Deri üzerindeki yaraların verdiği acı
 • Güneş yanıklarının acısı

Başlıca kullanım alanları yukarıdaki sıralanan maddelerdir. Ancak kullanmadan önce kullanacağınız bölge için doktorunuza danışın.

Anestol pomad genel olarak kadınların ağda öncesi tercih ettiği krem olsa da, erkeklerin bir kısmı da geciktirici olarak kullanmaktadır. Fakat erkeklerin geciktirici olarak kullanımından sonra his kaybına sebebiyet vermektedir. Bunun sonucunda idrar kaçırma olasılığı oldukça yüksektir.

Anestol Pomad Nasıl Sürülür

Anestol pomad lokal anestezide kullanılsa da kullanım alanı oldukça geniş bir kremdir. Anestol uyuşturucu krem olarak da bilinmektedir. Anestol pomad nasıl sürülür diye soracak olursanız, süreceğiniz bölgeye çok fazla olmamak şartıyla kullanabilirsiniz.

Günde 2 veya 3 defa sürmeniz yeterli olacaktır. Ne kadar fazla sürerseniz uyguladığınız bölgede fazla his kaybı yaşarsınız. Tek kullanımlık doz nohut tanesi kadar olmalıdır. Doz aşımında istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Anestol pomad uygulanacak bölgeyi öncelikle iyice temizleyin. Uygulayacağınız bölgenin büyüklüğüne göre kullanım dozunuzu ayarlamayı sakın unutmayın. Sürdükten sonra kremi iyice yedirin.

Anestol pomad vajinada nasıl kullanılır sorusu kadınların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Aslında bu sorudan önce anestol pomad ne kadar sürede etki eder olmalıdır.

Anestol pomadı sürdükten 10 dakika kadar etkisini gösterecektir. Sürdüğünüz bölgedeki his kaybınız da yaklaşık 3 saat kadar sürebilir. Bu süreden fazla his kaybınız devam ediyorsa kremi kullanmayı kesip doktorunuza danışın.

Anestol Pomad Vajinada Nasıl Kullanılır

Anestol pomad vajinada nasıl kullanılır diye merak içinde olan kadınlar kesinlikle anestol pomadı vajina çevresine sürmesi gerekmektedir. Ortalama olarak nohut boyutunda sürülmesi yeterli olacaktır. Anestol pomad vajina içine sürmemeye özen gösterin.

Vajina Kaşıntısı İçin Doğal Yöntemler

Anestol Pomad Yan Etkileri

Anetol pomad yan etkileri olan bir kremdir. İçerisindeki etken maddelere karşı herhangi bir alerjiniz bulunuyorsa kesinlikle kullanmayın. Bu alerjik reaksiyonlar genel olarak fazla kullanımda görülmektedir.

 • Aşırı duyarlılık
 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Tahriş
 • Döküntü
 • Kabarıklık
 • Sinirlilik durumu
 • Baş dönmesi
 • Görmede bozukluk
 • Titreme
 • Nöbet
 • Baygınlık

Yukarıdaki yan etkilerinden herhangi bir tanesiyle karşılaştığınız durumda kremi kullanmayı bırakıp doktorunuza danışın.

Anestol Pomad Geciktirici

Anestol pomad geciktirici olarak kullanacak erkeklerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, kesinlikle penisin uç kısmına sürülmemelidir. Alt kısma çok az miktarda sürülmesi yeterlidir.

Cinsel ilişkiden 10-15 dakika kadar önce sürmelisiniz. Ancak bazı durumlarda ciltte tahrişe yol açar ve erkeklerde idrar kaçırmaya sebep olabilir.

İdrar Kaçırma İçin Doğal Yöntemler

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır

Anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır sorusunu genel olarak yeni evli çiftlerin ilk gece için kullandığı bilinmektedir. İlk gece için kullanımı da genel olarak acılı ve ağrılı bir cinsel ilişkinin önüne geçmektir.

Yalnız anestol pomad cinsel ilişki için uygulandığı sırada vajina çevresine çok az bir miktarda sürülmelidir. 15 dakika öncesinden uygulayabilirsiniz.

Anestol Pomad Makata Nasıl Uygulanır

Anestol pomad makat çevresinde oluşan anal fissur denilen çok küçük çatlaklar için acıyı dindirmek için kullanılır. Ancak bu tedavi yöntemi değil geçici bir acı azaltma yöntemidir.

Bu küçük yırtık veya çatlaklar oturup kalkmada ve yürümede size çok acı çektirir. Doktorunuz size geçici olarak bu kremi önerebilir. Makatın çevresine çok az miktarda iç kısmına olmamak şartıyla sürülebilir.

Anestol Pomad Hemoroidde Nasıl Kullanılır

Anestol pomad hemoroid için sadece acı ve ağrıyı azaltmak için kullanılır. Hemoroidin tedavisi ayrı ilaçlarla gerçekleşmektedir. Hemoroid için doğal yöntemler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hemoroid İçin Doğal Yöntemler

Anestol Pomad Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır

Kadınları hiç bitmeyen dertlerinden birisi de ağda. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınlar bir çok yöntem denerler. Bunların en başında da ağda yer alır. Ağda çok eski zamanlardan beri en zor ve en çok acı veren yöntemler arasındadır.

Kadınları ağda yapmadan önce anestol pomad kullanarak daha az acı ile bu işlemi gerçekleştirmektedir. Ağda öncesi anestol pomadı 30 dakika öncesinden ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Hassas bir cilde sahip olan kadınlar az etki görürler. Hassas bir cilt yapısına sahip olmayan kadınlar ise ağda işlemi sırasında acı ve ağrı çekmezler.

Anestol Pomad Hamilelikte Kullanımı

Anestol pomad hamilelik döneminde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Kana karışan bir krem olduğundan büyük zarar görebilirsiniz.

Anestol Pomad Emziren Anneler Kullanabilirmi

Anestol pomad emziren annelerin kullanılması kesinlikle önerilmez. Anne sütüne karışabilme durumunda bebeğinizde olumsuz etkilerini görebilirsiniz.

Anestol Pomad Kullananlar

Anestol pomad kullananlar genel olarak acı ve ağrılarını dindirmek için tercih ederler ya da doktor tavsiyesiyle kullanırlar. Kullananların bazılarında yan etkileri görülmüştür.

Anestol Pomad Prospektüs

Anestol Pomad kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okuyun. İçerisindeki etken maddelere karşı herhangi bir alerjiniz bulunuyorsa kesinlikle kullanmayın.

Anestol Pomad Fiyatı

Anetol pomad fiyatı 10-15 TL arasında değişir ve tüm eczanelerden temin edebilirsiniz.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir