Yağlı Ciltler İçin Peeling Tarifi

Yağlı ciltler için peeling tarifleri hepimizin evinde bulunan doğal ürünlerle kolay bir şekilde yapılabilir. Yapısı gereği siyah nokta ve sivilceye elverişli olan yağlı cildin temizliği çok önemlidir. Düzenli olarak uygulayacağınız peeling ile cildinizi derinlemesine temizlerken daha taze ve canlı görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Bu tip ciltler için yapacağınız peelingin içeriği cildin yağlanmasını geciktirmeye yardımcı olacak malzemeler olmalıdır. Aşağıda yağlı ciltler için ev yapımı peeling tarifleri paylaşıyoruz. Siz de bunlardan dilediğinizi düzenli uygulayarak daha temiz ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Peeling Nasıl Yapılır?

Herkesin cilt yapısı birbirinden tamamen farklıdır. Özellikle yağlı cilt yapısı olanların bakımı oldukça sorunlu olmaktadır. Ayrıca yağlı cilt yapısına sahip kişilerde sivilce oluşum oranı daha yüksektir.

Sivilcenin yanı sıra siyah noktalar ve aknelerin de çıkması yağlı ciltlerde daha fazladır. Yağlı cilt sahibiyseniz mutlaka cildinizi düzenli olarak temizleyip arındırmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Doğal Sivilce Maskesi

Eğer bakımların düzenli olarak yapılmaması daha fazla probleme yol açar. Doğal olarak evde yapacağınız peeling ile yağlı ciltlerin temizliğini ve bakımını yapmış olursunuz. Ayrıca peeling ile cildinizin yağ dengesini sağlamış olursunuz.

Yağlı Ciltler İçin Peeling Tarifi

Kahve Peelingi

Türk kahvesi hem içimi bakımından hem de vücut sağlığı bakımından oldukça önemli bir role sahiptir. Son zamanlarda özellikle kahve ile cilt bakımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Çünkü kahve cildi hem nemlendirir hem de besler. Özellikle yağlı cilt sahipleri için mükemmel bir temizleyicidir. Kahve peelingi ile arındırıcı bir sonuca şahit olacaksınız.

Yapmanız gereken tek şey; kahvenizi içtikten sonra telvesini yüzünüze sürmenizdir. 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile temizleyin. Her gün kahve peelingini yapmanız sizin için daha iyi sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Portakallı Peeling Tarifi

Portakal içerdiği asit nedeni ile yağlı ciltler için en ideal malzemeler arasındadır. Peelingin yapımında kuru portakal kabuğu gerektiği için kabuğu önceden kurutup, toz haline getirmeniz lazım.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı toz portakal kabuğu
  • 2 yemek kaşığı yüz kremi
  • 2 çay kaşığı yulaf

Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kasenin içine malzemeleri alın ve bunları güzelce karıştırın. Daha sonra parmak uçlarınızla masaj yaparak göz ve dudak çevresi haricinde yüzünüze sürün. Kuruması için bir süre bekledikten sonra ovalayarak çıkarın ve soğuk su ile yıkayarak temizleyin. Bu uygulamayı haftada 1 kere yapabilirsiniz.

Yoğurtlu Peeling Tarifi

Yağlı cilt yapınızdan şikayeçi iseniz evde uygulayacağınız bu basit ve etkili doğal bakım formülü sayesinde yağlanmayı geciktirebilirsiniz. Yoğurtlu peeling cildinizi ölü hücrelerden arındırırken daha sağlıklı ve genç görünmesine de yardımcı olur.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı mısır unu

Yapılışı ve Uygulaması

Yoğurt ve mısır ununu cam bir kasenin içinde iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ( göz ve dudak çevresi hariç ) dairesel hareketlerle sürün.

İlginizi Çekebilir

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntemler

Yüzünüzde kuruyan karışımı ovalayarak çıkardıktan sonra ılık su ile yıkayarak uygulamayı sonlandırın. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulayacağınız bu ev yapımı peeling sayesinde sağlıklı ve tertemiz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Kivi Peelingi

Kivinin en büyük özelliği cildi yumuşatması ve besleyici olmasıdır. Kivinin uygulandığı bölgede canlı ve yumuşak bir cilt meydana çıkar. Bir diğer özelliği de arındırıcı özelliğinin olmasıdır.

Kivi peelinginin etkisini arttırması için yoğurtla birlikte yapılmasıdır. 1 adet kiviyi rendeden geçirin ve bir kap içerisine koyun. Daha sonra 1 yemek kaşığı yoğurdu üzerine ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Bu uygulamayı haftada 1 veya 2 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Yağlı Ciltlerdeki Siyah Noktalar için Peeling Tarifi

Yağlı ciltlerde dengeyi sağlamak ve siyah noktaları temizlemek için haftada 2 kere aşağıdaki doğal bakım formülünü uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı kil
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı mısır unu

Yapılışı ve Uygulaması

Malzemelerin hepsini cam bir kasenin içine alın ve bunları iyice karıştırın. Daha sonra bu peeling malzemesini yüzünüze masaj yaparak sürün. 5 dakika kadar masaja devam ettikten sonra bol ılık su ile yıkayarak temizleyin. Daha güzel bir cilt ve derinlemesine temizlik için bu uygulamayı haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Yağlı ciltler için ev yapımı peeling uygulamak oldukça kolaydır. Cildinizde sivilce, kızarıklık ve yara varsa bunlar geçmeden peeling uygulamayın.

Cilde malzemeyi sürerken hırpalamadan, parmak uçları ile hafifçe ovalamanız gerektiğini unutmayın. Uygulama öncesinde yüzünüzde makyaj varsa bunu da iyice çıkarın. Bu tarifleri boyun ve dekolte bölgesi için de uygulayabilirsiniz.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir