Missha BB Krem

Missha BB krem nedir sorusuna verilecek cevaplarda Missha BB krem özellikleri saymak gerekmektedir. Missha BB krem, gerek cilt bakımı açısından gerekse ciltteki kusurları kapatması açısından oldukça tercih edilen bir kremdir. BB kremlerin ilk kullanım amacı estetik ameliyatlar sonrası iyileşmeyi hızlandırmak ve iyileşmeden sonraki görüntüleri kapatmaktır. Daha sonralarda BB kremin faydalarının çokluğu BB kremlerin makyaj malzemesi olarak kullanılması amacını da beraberinde getirmiştir. BB kremler hem fondötenin sağladığı yararları içinde barındırırken aynı zamanda cilt bakımını da gerçekleştirmektedir.

Missha BB Kremi Ne İşe Yarar?

Missha BB kreminin faydaları, kremi kullanma adayları arasında oldukça merak edilmektedir. Missha BB kremlerin genel özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Missha BB krem ciltteki ton farklarının ve ciltteki kızarıkların giderilmesinde oldukça faydalıdır.
 • Missha BB kremin tercih edilmesinde bir diğer önemli etken kremin akne ve sivilceleri gizlemesi ve zamanla ortadan kaldırmasıdır.
 • Missha BB krem cildin nemlenmesini sağlamanın yanında cildi besler ve estetik, sağlıklı bir cilt oluşumuna yardımcı olur.
 • Missha BB krem çeşitleri cildin yağ ve nem oranını düzenleyerek cildin kusursuz gözükmesini sağlamaktadır. Cildin yağ ve nem dengesinin sağlanması diğer adı ile sebum kontroldür.
 • Missha BB krem çeşitleri yaşlanma karşıtı etkileri sayesinde de tercih edilebilmektedir.
 • Missha BB krem çeşitleri güneşten korunma amacıyla da tercih edilebilmektedir.
 • Missha firmasının BB krem çeşitleri neme dayanıklı olduğundan dolayı yağmurda kalma gibi olumsuz durumlarla karşılaşan kullanıcılarını yarı yolda bırakmamaktadır.
 • Missha BB kremleri leke karşıtı ve aydınlatıcı etkisi ile de çok sık tercih edilmektedir.
 • Missha BB kremlerinin tercih edilmesinde bir diğer önemli etken de cildin nefes alıp vermesini engellemiyor olmasıdır.
 • Cildin nefes almasını engelleyen kremler cilt sağlığı açısından oldukça tehlikelidir.
 • Missha BB kremlerinin kullanılması zamanla ciltte sıkılaşmanın olmasına ve cildin daha esnek olmasına yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir
Cilt Lekeleri için Doğal Yöntemler

Missha BB Krem before after

Missha BB Krem Çeşitleri Nelerdir?

Missha BB krem türleri, hem Missha BB krem kullanmayı düşünen hem de kullanan kimseler tarafından oldukça merak edilmektedir. Missha BB krem çeşitleri cilt özelliklerine göre çeşitlendirilmiştir. Missha BB krem türleri ve genel özellikleri şu şekildedir:

 • Missha Perfect Cover BB Krem: 13, 27, 21, 31, 23 numaralı cilt tonuna sahip kimseler tarafından tercih edilebilen bir kremdir. Kuru cilt özelliklerini gösteren ciltlere sahip kimselerin bu kremi kullanmadan önce nemlendirici krem kullanmaları daha yararlarına olacaktır. Çok yağlı ciltlere sahip kimselerin kullanmasında ise aşırı parlaklığa sebep olmaması için pudra ile kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu BB krem seçeneğinin kullanılması zamanla ciltteki yağ ve nem oranının dengelenmesini sağlamaktadır.
 • Missha Signature Real Complete BB Krem: 13, 21 ve 23 numaralı cilt tonuna sahip kimseler tarafından kullanılabilecek bir kremdir. Bu krem seçeneği daha çok hassas ciltlere sahip kimselerin kullanması amacıyla geliştirilmiş bir kremdir. Karma ve kuru ciltlere sahip kimselerin bu krem türünü kullanmaları yararlarına olacaktır.
 • Missha M Vita BB Krem: Daha çok Matte adıyla bilinen krem seçeneğidir. Yağlı ciltlere sahip kimselere hitap eden bir krem seçeneğidir. Kullanım sonucu zamanla ciltteki yağ ve nem oranını dengelemesiyle bilinen bir kremdir. Çok açık ya da çok koyu cilt tonuna sahip kimselerin kullanması tavsiye edilmemektedir.
 • Missha M Vita BB Krem: Moisture adıyla bilinen kremdir. Kuru ciltlere sahip kimselerin kullanması tavsiye edilmektedir. Bu kremin kullanılması halinde zamanla ciltteki yağ oranının arttığı ve ideal bir cilde sahip olunduğu görülecektir. Bu krem seçeneğinde de çok açık ya da çok kapalı cilt tonuna sahip kimseler tarafından kullanılması tavsiye edilmemektedir.
 • Mishha Signature Wrinkle Filler BB Krem: 20 ve 23 numaralı cilt tonuna sahip kimselere tavsiye edilen kremdir. Krem içerisinde baz da bulundurmaktadır. Bu krem kullanıcılarının gözeneklerini ve aynı zamanda kırışıkları kapattığı için kullanıcısına pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar.
 • Missha Shiny BB Krem: Tüm cilt tonları ve cilt özelliklerine sahip kimseler tarafından tercih edilebilen bu krem, cildin daha parlak ve ışıltılı gözükmesini sağlamaktadır.
 • Missha Complexion Coordinating BB Krem: CC krem olarak da bilinmektedir. Cilt özellikleri ayırt edilmeden herkes tarafından tercih edilebilen bu krem cildin daha uyumlu ve hafif gözükmesini sağlamaktadır.
  Missha Super Aqua Cell Renew BB Krem: Salyangoz özü kullanılan bu krem cansız ve yıpranmış ciltlere sahip kimseler tarafından tercih edilebilen bir krem türüdür. Hassas cilt özelliklerine sahip kimseler tarafından tercih edilmesi daha yararlarına olacaktır.

İlginizi Çekebilir
Kuru Cilt Bakımı İçin Doğal Yöntemler

BB Krem Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

BB krem seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, BB kremden maksimum veririmi almak isteyen kimselerin dikkat etmesi gerekenlerdir. BB krem seçiminde dikkat edilmesi gerekenler kısaca şu şekildedir:

 • BB krem seçecek olan kimselerin cilt özelliklerini bilmeleri bilmiyorlarsa öğrenmeleri gerekmektedir.
 • BB krem kullanıcı adayı cilt tonuna göre krem seçmelidir.
 • Seçtiği kremin cildine ve tonuna uygun olup olmadığı konusunda araştırma yapmalıdır.

Missha M Vita BB Cream Matte Özellikleri Nelerdir?

Missha M Vita BB Cream Matte, içerisinde cilde yararlı vitaminler barındıran ve doğal koruyucu özelliği gösteren bir krem çeşididir. Bu krem çeşidi, genellikle ciltlerinde sağlıklı bir görünüm olmasını isteyen, mor ötesi ışıkların olumsuz etkisinden kurtulmak isteyen, ciltlerinin nemli ve yumuşak bir görünüme sahip olmasını isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Missha Perfect Cover BB Krem Özellikleri Nelerdir?

Missa Perfect Cover BB krem, dünyanın en çok tercih edilen BB kremi olmasından dolayı oldukça dikkat çekicidir. Güneş karşı koruyucu etkisi, kırışıkları giderici ve geciktirici etkisi, cildi nemlenmiş ve sıkı göstermesi özelliklerinden dolayı sevilen bir kremdir.

Missha BB Krem Kullanıcı Yorumları

Missha BB krem kullanıcı geri dönüşleri, oldukça olumlu yöndedir. Missha BB krem türlerini kullanan kimseler genellikle kremin vaat ettiği yararı sağladığı ve uzun ömürlü olduğuna dair geri dönüşler sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir