Locoderm Krem

Locoderm krem etkileri sayesinde son yıllarda çok sık tercih edilmektedir. Etken maddesi hidrokortizon 17 – bütirat olan Locoderm krem, çeşitli cilt hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntı, kızarıklık ve pullanma gibi sorunların azaltılması için tercih edilebilir. Olası deri bozukluklarının daha az nemli olmasını sağlamaktadır. Beyaz renkli ve homojen krem görünümünde olan krem, kortikosteroidlere cevap veren ve nedeni mikroorganizmalar olamayan dermatozların yangılı ve kaşıntılı olduğu durumlarda tercih edilmelidir. Kullanımı ve sahip olduğu güçlü etkilerinin yüksek fayda sağlaması için mutlaka doktor kontrolünde ilacın kullanımının yapılması gerekmektedir.

Günümüzde Locoderm krem birçok farklı cilt sorunu için kullanılabilmektedir. Ancak içeriğinde sahip olduğu güçlü etken maddeleri nedeniyle ilacın her cilt ve cilt sorunu için kullanımı tavsiye edilmez.

Locoderm Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Locoderm muadili ürünler arasında etkileri bakımından en güçlüsü olarak gösterilen etkili bir cilt sorunları kremidir. İçindeki etkin madde; 1 g krem, 1 mg hidrokortizon – 17 butirattır. Yardımcı etken maddeleri; Makrogol 25 setostearil eter, setostearil alkol, yumuşak ve beyaz parafin, benzil alkol vb. maddeler yer alır. Locoderm krem adrenal korteks (böbrek üstü bezin dış kısmı) hormonunu içeren ve çeşitli deri bozukluklarının sonrasında ortaya çıkan; kaşıntı, kızarıklık, pullanma gibi belirtilerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Temelde kortikosteroidlere cevap veren ve nedenini mikroorganizmalar olmayan deri hastalıklarında yangılı ve alerjik, kaşıntılı durumlarda tedavi için tercih edilebilir.

Kullanım alanı oldukça geniş olan kremin başlıca kullanıldığı alanlar:

 • Cilt sorunlara bağlı kaşıntının giderilmesinde,
 • Kızarıklık ve pişik sorunlarında,
 • Deride ortaya çıkan pullanma sorunlarında,
 • Sedef ve egzama gibi rahatsızlıklarda,
 • Cildin tahrişinde,
 • Böcek ısırmalarında vb.

Olarak sınıflandırılabilir. İçinde yer alan güçlü etken maddeler kremin kullanım alanının da genişlemesine neden olmuştur. Bu nedenle kullanım için mutlaka uzman bir doktor görüşünün alınması tavsiye edilmektedir.

Locoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Locoderm krem kullanımı son derece kolaydır. Doktor tarafından reçete edilen şeklinin dışında kullanılması halinde ortaya ciddi sağlık sorunları çıkabilir. Tedavi süresince bu nedenle doktor tarafından tavsiye edilen kullanım miktarına ve kullanım sürelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Locoderm krem kullanım talimatı:

 • İlacın sürüleceği alan iyice temizlenir,
 • İnce bir tabaka halinde krem parmakla ovarak hastalık bölgesine sürülür,
 • Emilim sağlandıktan sonra günde 1 – 3 defa uygulanabilir.
 • Sorun giderildiğinde günde 1 veya haftada 2 – 3 defa kullanımı mümkündür.

Locoderm Krem Gebelikte ve Emzirmede Kullanımı

Locoderm krem hamilelikte kullanımı öncesinde mutlaka uzman görüşünün alınması şarttır. İçinde yüksek oranda kortikosteroid dozları olduğu için krem doğmamış çocukların gelişiminde ve büyümesinde geriliğe neden olabilir. Gebelikte kullanımı bu nedenle tavsiye edilmez. Tedavi sırasında ortaya çıkan gebelik sonrasında da yine doktora danışmadan ilacın kullanımına devam edilmesi önerilmez.

Tedavinin kısa süreli ve küçük bölgelere uygulanması halinde kremin kullanımına emzirme döneminde yine doktor görüşü alınarak devam edilebilir. Ancak uzun süreli ve geniş bölgelere yapılan uygulamalar kapsamında ilacın emziren anneler tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Bu tip durumlarda hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu nedenle ilacı kullanmadan önce özellikle gebeler ve emziren kadınların muhakkak doktor görüşü alması şarttır.

Locoderm Krem Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Locoderm krem yan etkileri arasında en belirginleri nefes darlığı ve karın ağrısıdır. Bu belirtilerin yanında daha birçok farklı yan etki görülebilir. İçinde yer alan etkin maddelerin gücü nedeniyle ilacın yanlış veya bilinçsiz kullanımı ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır. Bu tip sorunların ortaya çıkmasını engellemek için mutlaka uzman görüşü alınmalıdır. Bunun yanı sıra ilacın yan etkilerinden korunmak için kullanım talimatına uymak ve doktor tavsiyesi olmadan ilacın kullanmaya ve kullanımını azaltmaya karar verilmemelidir. Locoderm kremin sahip olduğu ve yaygın olarak kullanımı sonrasında ortaya çıkan başlıca yan etkileri:

 • Karın ağrısı,
 • Nefes almada güçlük ve solunum zorluğu,
 • Kurdeşen sorunu,
 • Yüz, dudak, boğaz ve dilde şişmeler vb.

Olarak sıralanabilir. Söz konusu yan etkiler arasında yaygın olarak ilacın sahip olduğu herhangi bir yan etki olduğundan bahsedilmemiştir. Ancak yine de bu tip etkilerin ortaya çıkmasını engellemek için mutlaka önlem almanız tavsiye edilir.

Dilde şişmeler

Locoderm Krem Faydaları Nelerdir?

Locoderm krem faydaları temelde ciltte ortaya çıkan çeşitli kaşıntı, kızarıklık ve pullanma, döküntü gibi sorunların azaltılmasına yönelik işlev görür. Birçok farklı cilt hastalığı nedeniyle ilacın kullanımına son yıllarda çok rastlanmaktadır. Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi Locoderm kremlerin kullanımında da mutlaka doktor kontrolü gerekmektedir. Öte yandan ilacın faydalarının en yüksek seviyede ortaya çıkması için kullanım talimatına, miktarına ve kullanım sürelerine dikkat etmek elzemdir. Genellike günde 1 defa kullanımı tavsiye edilen ilacın sahip olduğu başlıca
faydalar:

 • Sedef, egzama, böcek ısırığı gibi nedenlere bağlı olarak gelişen sorunların tedavisinde,
 • Kızarıklık, dökülme, kaşıntı gibi sorunların tedavisinde,
 • Bazı deri ve cilt sorunlarının tedavisinde yardımcı olur.

Bu ve benzeri faydaların etkisinin en kısa sürede ve güçlü biçimde ortaya çıkması için doktor tarafından tavsiye edildiği şekilde ürünün kullanımı gerekmektedir. Öte yandan söz konusu faydalar herkes için benzerlik taşımadığından aynı tip sorunlarda bile hastaların birbirlerine ilaç önerisi yaparak Locoderm kremi kullanmaları tavsiye edilmez. Yanlış ve bilinçsiz kullanımı sonrasında hastalarda birçok farklı sağlık sorunu ortaya çıkabilir. Bu tip durumlarda hastaların en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları tavsiye edilmektedir.

İlginizi Çekebilir
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım?

Locoderm Krem Genital Bölgeye Uygulanabilir Mi?

Locoderm krem vajinaya sürülür mü, genital bölgede kullanımı mümkün mü gibi sorular ilacın etken maddeleri nedeniyle sıklıkla merak edilmeye başladı. Kremin kadınlarda özellikle adet dönemlerinde asla kullanılması tavsiye edilmez. Ancak bu dönemler dışında ilacın kullanımı gerektirecek cilt sorunlarının ortaya çıkması halinde ilacın sorunlu genital bölgeye az miktarda uygulanması mümkündür. Locoderm krem kullanımı sırasında özellikle bu tip hassas bölgeler için azami dikkatin gösterilmesi gerekmektedir. Locoderm kremin güçlü etkileri kısa sürede cilt sorunun ortadan kaldırılmasını sağlar.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir