Fucidin Krem

Önemli Noktalar

Fucidin krem cilt üzerinde oluşan genel olarak sivilce ve akne problemlerinin tedavisi üzerine üretilen ve doktor tarafından reçete edilen bir kremdir.

Genel olarak sivilce ve aknelerin tedavisinde iltihaplı olanlarda daha çok etkilidir. Ancak fucidin kremi kullanırken yan etkilerine de maruz kalabilirsiniz.

Fucidin merhem antibiyotik etkisi olan bir merhemdir. Sivilcelerin önlenmesini engeller ve tedavisini sürdürür. Doktor tarafından reçete edilmeden kesinlikle kullanılmamalıdır. Sivilceleri kurutarak tedavi etmektedir.

Fucidin Krem Nedir

Fucidin krem nedir, içerisinde bir çok etken madde barındırmaktadır. 20 g’lık alüminyum tüp içerisinde 1 gram kremde 20 gram fusidik asit bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde yardımcı madde olarak bütilhidroksianisol, setil alkol, gliserol, sıvı parafin, potasyum sorbat, polisorbat 60, beyaz yumuşak parafin ve saf su bulunmaktadır.

Genelde ergenlik döneminde yaşanan sivilce ve akne sorunları için ve iltihaplı sivilcelerin tedavisi için kullanılan fucidin krem, yara, yanık, kaşıntı, kızarıklık, cilt yüzeyindeki bakterilerin çoğalmasını engellemektedir.

Fucidin krem prospektüsü içerisinde yazan, kullanım alanları dışında kesinlikle kullanmayınız. Doktorunuz size nasıl reçete ettiyse aynı şekilde kullanmaya özen gösterin. Aksi takdirde fucidin krem yan etkilerine maruz kalabilirsiniz.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar

Fucidin krem ne işe yarar sorusunun en kısa ve basit cevabı; cilt yüzeyinde oluşan enfeksiyon, iltihaplı sivilce, kaşıntı, kızarıklık, yara, yanık ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır.

Genel olarak antibakteriyel özelliğe sahip olan fucidin krem, düzenli ve doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayın.

Ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin tedavisinde en çok tercih edilen fucidin krem, sivilce haricinde cilt yüzeyinde oluşan enfeksiyonların önlenmesini sağlamaktadır. Sivilcelerin iltihabını kurutup yok eder. Ancak şunu unutmayın ki; sadece sorunlu bölgeye sürülmelidir.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır

Fucidin krem nasıl kullanılır ; tabiki de doktor size nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Cildinizin yüzeyinde oluşan bakteriyel enfeksiyonlara karşı etkili olan fucidin krem, iltihaplı sivilceleri yok etmekte oldukça etkili olduğu için sivilcelerle mücadelede ilk tercih edilen kremler arasında yerini almıştır.

Fucidin krem çok güçlü antibakteriyel özelliğe sahiptir ve cilt altına yerleşmiş olan bakterileri bile yok etmektedir. İltihaplı sivilcelerin yok edilmesinin yanı sıra sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir.

Doktorunuz size mutlaka ne kadar zaman kullanacağınızı ve  nasıl sürmeniz gerektiğini söyleyecektir.

Fucidin Krem Nasıl Sürülür

 • Öncelikle süreceğiniz bölgeyi temizleyin
 • Günde 2 defa akşam yatmadan önce sürebilirsiniz
 • 7 günlük sürede kullanılması tavsiye edilir. Çünkü iltihabı kuruması için yeterli bir süredir.
 • Sivilce için kullanılacaksa sivilcenin üzerine sürün

Yara, yanık, kızarıklık ve tahriş gibi sorunlar için fucidin kremi kullanacaksanız, çok ince bir tabaka halinde sürün ve üzerini kesinlikle kapatmayın.

Fucidin Krem Kullanım Şekli

 1. Fucidin krem doktorunuz size nasıl reçete ettiyse aynı şekilde kullanınız. Doktorunuzun önerisinden başka bir şekilde kullanmayınız.
 2. Fucidin krem haricen de kullanılır. Ancak kullanmadan önce mutlaka son tüketim tarihine göz atın. Son tüketim tarihi geçmiş kremi kesinlikle kullanmayın.
 3. Fucidin krem sorunlu bölgeye günde 2 veya 3 defa sürülebilir ve doktorunuzun kullanmanız gerektiği süre kadar kullanılabilir.
 4. Kremi sürdükten sonra üstünü kapatabilirsiniz ya da açık bırakabilirsiniz.
 5. Fucidin kremi sürmeden önce mutlaka sürülecek bölgeyi temizleyin.
 6. Parmak ucunuza çok az miktarda kremi alın ve sorunlu bölgeyi tamamen kapatacak şekilde çok ince bir tabaka halinde sürün.
 7. Tercihen üzerini sargı beziyle örtebilirsiniz.
 8. Günde en fazla 3 defa sürün.

Fucidin Krem Yan Etkileri

Fudicin krem yan etkileri sadece içerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.

Antibakteriyel özelliği olan fucidin krem yan etkileri de mevcuttur. Kullanılması gerekenden daha fazla ve gereksiz kullanımında yan etkilerine maruz kalabilirsiniz. Doktor tavsiyesi dışında kesinlikle kullanmayınız. Fakat bugüne kadar pek yan etkilerine maruz kalan olmamıştır ve çok fazla olumsuz bir yorum bulunmamaktadır.

Fucidin krem içerisindeki etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa mutlaka yan etkileriyle karşı karşıya kalırsınız. O yüzden sizlere ilk tavsiyemiz kesinlikle doktor reçete etmeden kendiniz kullanmaya başlamayın.

Fucidin Krem Yan Etkileri

 • Eller, ayaklar, bileklerde şişlik görülebilir.
 • Yüz, dudaklarda şişlik olması durumunda özellikle ağız veya boğazda yutkunmayı zorlaştırabilir.
 • Nefes almada zorluk gibi belirtiler görülmesi ciddi yan etkileridir. Bu belirtilerin görülmesi halinde acilen doktora gitmeniz gerekmektedir.
 • Kuraklık
 • Yanma
 • Batma hissi
 • Döküntü
 • İrritasyon
 • Göz çevresinde şişme
 • Yüzde kızarıklık
 • Egzama
 • Ürtiker

Yukarıdaki yan etkilerin herhangi bir tanesinin görülmesi durumunda kremi kullanmayı hemen kesin ve doktorunuza başvurun.

Fucidin Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. Fucidin krem haricen kullanılır. Kremin içerisinde Fusidik asit ve yardımcı maddeler olarak bütilhidroksianisol, setil alkol, gliserol, sıvı parafin, potasyum sorbat, polisorbat 60, beyaz yumuşak parafin ve saf su bulunmaktadır.
 2. İçerisindeki etken maddelere ve yardımcı maddelere karşı herhangi bir alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.
 3. Pseudomonas aeruginosa gibi organizmalar sayesinde oluşan enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaz.
 4. Açık yaralara kesinlikle kullanmayın. Bunun sonucunda alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.
 5. Gözlerinize zarar verebileceğinden dolayı, göz çevresindeki enfeksiyonlar için kullanımını doktorunuz önerdiği zaman kullanınız. Aksi takdirde gözlerinize ciddi derecede zarar verebilirsiniz.
 6. Fucidin kremi aç veya tok karnınıza kullanabileceğiniz hakkında bir bilgi mevcut değildir. Dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
 7. Hamilelik döneminde fucidin krem kullanımı hakkında herhangi bir bilgi mevcut değildir. Ancak doktor tarafından kullanılması uygunsa kullanılmalıdır.
 8. Fucidin krem emziren annelerin kullanmasına dair yeterli bir bilgi de mevcut değildir. Sadece doktor tarafından reçete edildiği takdirde kullanılmalıdır.
 9. Fucidin kremi gün içerisinde istediğiniz zaman sürebilirsiniz. Kas ve sinir sistemi üzerinde herhangi bir etkisi olduğu gözlemlenmemiştir.
 10. Çocuklar ve yaşlılarda kullanımını kısıtlayacak bir bilgi yoktur.
 11. Yüz ve genital bölgede veya vücudunuzun herhangi bölgesinde içinde kan olan iltihaplı sivilceler için kullanacağınız zaman fucidin kremi sürdükten sonra mikrop kapmaması için üzerini gazlı bezle örtebilirsiniz.
 12. Tedaviniz süresince kozmetik ürün kesinlikle kullanmayın.
 13. Ağız ve göz ile temasından kaçının. Temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.
 14. Kremi kullandıktan sonra herhangi bir iyileşme görülmediği takdirde doktorunuza başvurun.
 15. 7 gün boyunca kullanıldığında iltihabın kuruduğu gözlemlenmiştir.

Fucidin Krem Nerelerde Kullanılır

Fucidin krem nerelerde kullanılır ; Fucidin krem antibiyotik özellikte olduğu için cilt yüzeyinde oluşan enfeksiyonların tedavisi için kullanılan etkili bir kremdir.

Diğer Kremler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın…

Fucidin Krem Kullanım Alanları

 • Bakterileri tahrip eder ve çoğalmasını engeller
 • Organizmaların oluşturduğu cilt hastalıklarının tedavilerinde kullanılır
 • Tırnak kıvrımında ortaya çıkan iltihap (dolama)
 • Sünnetten sonra yaranın iyileşmesi
 • Enfeksiyon kapan yara ve yanıkların tedavisi
 • İltihaplı egzama tedavisi
 • İltihaplı sivilcelerin tedavisi
 • Koltuk altlarında bulunan ter bezlerinin iltihaplanması gibi durumların tedavisi
 • Kıl kökü iltihabı tedavisi
 • Sakal bölgesindeki kıl kökü iltihabı tedavisi
 • Kıl dönmesi tedavisi
 • Apse
 • Sarımsı kabuk ve içi irinle dolu bulaşıcı cilt hastalığı (impetigo) tedavisinde
 • İltihaplı yara tedavisinde
 • Deri altındaki iltihaplı apselerin tedavisinde

Fucidin Krem Sivilceye Sürülür Mü

Fucidin krem sivilceye sürülür. Çok ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.

Fucidin Krem Dövmeye Sürülür Mü

Fucidin krem dövmeye sürülür. Dövme yapılan bölgenin enfeksiyon kapmaması için sürülebilir.

Fucidin Krem Ne Kadar

Fucidin krem ne kadar 2020 yılında 17.30 TL’dir.

Fucidin Krem Fiyat

Fucidin krem fiyatı 2020 yılında 17.30 TL’dir.

Fucidin Krem Muadili

Fucidin krem muadili olarak sizlere;

 • Fucubest krem
 • Fucidin pomad
 • Fucidox krem
 • Fusix krem
 • İmex krem
 • Acnelyse krem
 • Clindoxyl jel

Fucidin Krem Kullananlar

Fucidin krem kullananlar, genel olarak doktorlarının tavsiyesi üzerine kullanmaya başlamışlardır. Doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman mutlaka etkisini gösteren bir kremdir. İçerisindeki etken maddeye karşı alerjisi olanlar fucidin krem kullanıcı yorumları olumsuz olmuştur. Sonucunda içerisindeki etken maddelere karşı alerjisi olanlar mutlaka yan etkilerinden birine maruz kalabilir.

Fucidin Krem Prospektüs

Kremi kullanmadan önce mutlaka fucidin krem prospektüs okumanızda fayda vardır. İçerisindeki etken maddeler hakkında bilgi alıp, yan etkilerinden korunmanız gerekmektedir.

Fucidin krem kortizonlu mu

Fucidin krem kortizonlu bir krem değildir.

Fucidin krem piercing

Fucidin krem piercing taktırdıktan sonra bölgenin enfeksiyon kapmaması için kullanılabilir.

Fucidin krem sivilce

Fucidin krem sivilce tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Fucidin krem vajinaya sürülür mü

Fucidin krem vajinaya sürülür mü sorusu kadınların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Fucidin kremi vajinanın çevresine sürmek şartıyla kullanabilirsiniz. Vajinanın iç kısmına sürmemeye özen gösterin.

Fucidin krem vajinada kullanılır mı

Fucidin krem vajida çevresinde kullanılır.

Fucidin krem vajinal mantara iyi gelirmi

Fucidin krem vajinal mantara iyi gelir.

Vajinal Mantar İçin Doğal Yöntemler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Fucidin krem uçuğa iyi gelir mi

Fucidin krem uçuğa iyi gelir. Özellikle içi iltihaplı uçukların tedavisinde iltihabı kurutmaktadır.

Fucidin krem bebek pişik için kullanılır mı

Fucidin krem çocuklar için kullanımında herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak bebeklerde kullanımı için mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Fucidin krem siğil

Fucidin krem siğil tedavisi için kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Bu konu ile ilgili herhangi bir bilgi mevcut değildir.

Fucidin krem burun içine sürülür mü

Fucidin krem burun içine kesinlikle sürülmez.

Fucidin krem yüze sürülür mü

Fucidin krem yüze sürülür. Ancak göz, ağız ve burun içerisine kesinlikle sürmeyiniz.

Fucidin krem ayak mantarına iyi gelir mi

Fucidin krem ayak mantarı tedavisi için kullanılmaz. Mantar tedavilerinde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Fucidin krem antibiyotik mi

Fucidin krem antibiyotikli bir kremdir.

Fucidin açık yara için kullanılır mı

Fucidin krem açık yarada kesinlikle kullanılmaz.

Fucidin krem ağız içine sürülür mü

Fucidin krem ağız içine sürülmez.

Fucidin krem bebeklerde kullanılır mı

Fucidin krem çocuklarda kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak bebeklerde kullanımı için mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Fucidin krem basura iyi gelir mi

Fucidin krem basura iyi gelmez.

Fucidin krem cilt lekeleri

Fucidin krem cilt lekeleri için pek tercih edilen bir krem değildir. Ancak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Fucidin krem cinsel organa sürülürmü

Fucidin krem cinsel organa sürülürmü sorusunun cevabını doktorunuzdan almalısınız.

Fucidin krem cilt kararması

Fucidin krem cilt kararması için kullanılabilir. Ancak tam olarak net bir cevabı bulunmamaktadır.

Fucidin krem açıldıktan sonra ne kadar kullanılır

Fucidin krem açıldıktan sonra son kullanma tarihine kadar kullanılabilir. Ancak tedavi süresini doktorunuza danışmalısınız.

Fucidin krem arpacık

Fucidin krem arpacık için kullanılması tavsiye edilmez. Göz ile teması ciddi anlamda sorun teşkil edebilir.

Fucidin arı sokması

Fucidin krem arı sokması için kullanılmaz.

Fucidin ameliyat sonrası

Fucidin krem ameliyat sonrası oluşan enfeksiyonları engellemek için kullanılabilir. Ancak doktorunuz tavsiye etmediyse kullanmayın.

Fucidin krem bebeklerde kullanımı

Fucidin krem bebeklerde kullanımı hakkında doktorunuzdan bilgi almalısınız.

Fucidin krem bebeklerde kullanılır mı

Fucidin krem bebeklerde kullanılır mı sorunuza en iyi cevabı doktorunuz verecektir.

Fucidin krem becek sokması

Fucidin krem böcek sokması için kullanılmaz.

Fucidin krem batıklar için

Fucidin krem batıklar için kullanılır.

Fucidin krem benzerleri

Fucidin krem benzerleri olarak muadili bölümüne göz atmanız gerekmektedir.

Fucidin krem çeşitleri

Fucidin krem çeşitleri olarak fucidin pomat, fucidin merhem ve fucidin tablet vardır.

Fucidin krem makat çatlağı

Fucidin krem makat çatlağı için kullanılmamaktadır.

Fucidin krem dövme

Fucidin krem dövme sonrası enfeksiyon kapmaması için kullanılır.

Fucidin krem dolama

Fucidin krem dolama için kullanılmaktadır.

Fucidin krem dudak uçuğuna sürülürmü

Fucidin krem dudak uçuğuna sürülebilir.

Fucidin krem devlet karşılıyor mu

Fucidin krem devlet karşılamaktadır. Doktor tarafından reçete edilip, eczanelerden alınabilir.

Fucidin krem dikişli yaraya sürülür mü

Fucidin krem açık yara sürülmez.

Fucidin krem deri altı sivilce

Fucidin krem deri altı sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Dövmeye fucidin krem

Dövmeye fucidin krem kullanılır. Çünkü dövme sonrasında enfeksiyon kapmaması için sürülmektedir.

Fucidin krem etken madde

Fucidin krem etken madde olarak fusidik asit bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde yardımcı madde olarak bütilhidroksianisol, setil alkol, gliserol, sıvı parafin, potasyum sorbat, polisorbat 60, beyaz yumuşak parafin ve saf su bulunmaktadır.

Fucidin krem endikasyonları

Fucidin krem endikasyonları ; cilt yüzeyinde veya altında oluşan iltihaplı sivilceleri ve cilt enfeksiyonlarını ortadan kaldırmaktadır. Antibiyotik etkisi olduğu için enfeksiyonları yok eder ve engeller.

Fucidin krem epilasyon

Fucidin krem epilasyon sonrasında batık, iltihaplı veya iltihapsız sivilce oluşumundan sonra tedavide kullanılır.

Fucidin krem eczane fiyatı

Fucidin krem eczane fiyatı 2020 yılında 17.30 TL’dir.

Fucidin krem emziren anneler kullanabilirmi

Fucidin krem antibiyotik etkisi olduğu için emziren annelerin kesinlikle kullanmaması gerekmektedir.

Fucidin krem gebelik kategorisi

Fucidin krem gebelik kategorisi B’dir.

Fucidin krem güneş lekesi

Fucidin krem güneş lekesi için kullanılabilir.

Fucidin krem göze sürülür mü

Fucidin krem göze kesinlikle sürülmez.

Fucidin krem genital siğil

Fucidin krem genital siğil tedavisinde kullanılır. Ancak vajina içine kesinlikle sürülmemelidir.

Fucidin krem genital bölgede kullanılır mı

Fucidin krem genital bölgede kullanılır. Genital bölgenin çevresine sürülmelidir. Vajina içine kesinlikle sürülmemelidir.

Fucidin krem genital bölgeye sürülür mü

Fucidin krem genital bölgeye sürülür. Ancak vajina içine sürülmemelidir.

Fucidin krem göbek deliği

Fucidin krem göbek deliği iltihaplanması için kullanılır.

Fucidin krem göz kapağına sürülürmü

Fucidin krem göz kapağına sürülür. Ancak göz ile temasından kaçınmalısınız.

Fucidin krem gözenek

Fucidin krem gözenek için kullanılmaz ve tercih edilmez.

Fucidin krem hpv

Fucidin krem hpv için etkili olduğu bilinmektedir.

Fucidin krem hamilelikte kullanılır mı

Fucidin krem hamilelikte kullanılmaz. Antibiyotik özelliği olduğu için bebeğinize zarar verebilir.

Fucidin krem hayvanlarda kullanılırmı

Fucidin krem hayvanlarda kullanımı ile ilgili bilgi mevcut değildir.

Fucidin krem hangi durumlarda kullanılır

Fucidin krem antibiyotik tedavisi gerektiren cilt sorunlarında kullanılır.

Fucidin krem ile pomad arasındaki fark

Fucidin krem ile pomad arasındaki fark fucidin krem cilt yüzeyindeki sorunların tedavisinde kullanılır. Fucidin pomad ise fucidin kreme göre daha yağlıdır.

Fucidin krem izlere iyi gelir mi

Fucidin krem yara ve sivilce tedavisinin yanı sıra izleri de yok eder.

Fucidin krem kortizonlu mu

Fucidin krem kortizonlu değildir.

Fucidin krem lekelere iyi gelir mi

Fucidin krem cilt lekelerine iyi gelmektedir.

Fucidin krem kullanıcı yorumları

Fucidin krem kullanıcı yorumları olarak sosyal medyada iyi sonuçları olan bir krem olduğu söylenmektedir.

Fucidin krem kortizon içerir mi

Fucidin krem kortizon içermez.

Fucidin krem lazer

Fucidin krem lazer epilasyon sonra kullanılır.

Fucidin krem muadili

Fucidin krem muadili olarak piyasada bir çok krem mevcuttur.

Fucidin krem makata sürülür mü

Fucidin krem makata sürülmez.

Fucidin krem makatta kullanılırmı

Fucidin krem makatta kullanılmaz.

Fucidin krem nerede satılır

Fucidin krem tüm eczanelerde satılmaktadır.

Fucidin krem nasır

Fucidin krem nasır tedavisinde kullanılmaz.

Fucidin krem nasıl okunur

Fucidin kremi ister fucidin krem isterseniz de fusidin krem diye okuyabilirsiniz.

Fucidin krem pişik

Fucidin krem pişik tedavisinde kullanılabilir.

Fucidin krem piercing

Fucidin krem piercing sonrasında enfeksiyonu engellemek için kullanılır.

Fucidin krem pediatrik

Fucidin krem pediatrik; bebeklerde kullanımı için doktorunuza danışın. Çocuklar için kullanımında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Fucidin krem reçeteli fiyatı

Fucidin krem reçeteli fiyatı 2020 yılında 17.30 TL’dir.

Fucidin krem reçetesiz alınır mı

Fucidin krem reçetesiz alınır.

Fucidin krem reçetesiz satılır mı

Fucidin krem tüm eczanelerden reçetesiz olarak alınabilir.

Fucidin krem su çiçeği

Fucidin krem su çiçeği tedavisinde kullanılmaz.

Fucidin krem siyah nokta

Fucidin krem siyah nokta için kullanılmaz.

Fucidin krem sedef

Fucidin krem sedef tedavisinde kullanılmaz.

Fucidin krem şikayet

Fucidin krem şikayet ile ilgili bir geri dönüş görülmemiştir.

Fucidin krem tırnak batmasında kullanılırmı

Fucidin krem tırnak batmasında (dolama) kullanılır.

Fucidin krem tüylenme yapar mı

Fucidin krem yan etkileri arasında tüylenme yaptığına dair bir bilgi yoktur.

Fucidin krem tahrişe iyi gelir mi

Fucidin krem tahrişe özellikle cilt tahrişine iyi gelir.

Fucidin krem yüzde kullanılır mı

Fucidin krem yüzde kullanılır.

Fucidin krem yorum

Fucidin krem yorumları oldukça olumludur.

Fucidin krem yaş sınır

Fucidin krem yaş sınırı olarak sadece bebeklerde kullanılmamalıdır.

Fucidin krem yara izlerini geçirir mi

Fucidin krem yara izlerini geçirdiğine dair yorumlar mevcuttur.

Fucidin krem yutulursa ne olur

Fucidin krem yutulursa en yakın hastaneye acil bir şekilde müracaat edilmelidir.

Fucidin krem yağ bezesi

Fucidin krem yağ bezesi için kullanılmaz.

Fucidin krem yüzümü yaktı

Fucidin krem yüzünüzde açık yara ve çatlak gibi sorunlar mevcutsa yakabilir.

Fucidin krem zonaya iyi gelirmi

Fucidin krem zonaya iyi gelmez.

Zona İçin Doğal Yöntemler yazımızı inceleyebilirsiniz.

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir