Bepanthen Krem

Bepanthen krem kullanımı, öncelikle kurumuş ve tahriş olmuş cilt tedavisine yönelik olmaktadır. Bebek cildi kadar hassas ciltlerde bile uygulanabildiği için her cilt tipi tarafından tercih edilmektedir. Bepanthen Krem, tahriş olan bölgeye masaj yapar gibi sürülerek uygulanmaktadır.

Bepanthen krem, kuru ciltlerdeki nem ihtiyacını karşıladığı gibi yağlı ciltlerin de nem oranının dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sebeple günlük bakım kremi olarak kullanılabilmektedir.

Günlük bakım kremi olarak Bepanthen kullanımı aynı zamanda cildi dışarıdan gelen toz ya da tahriş gibi dış etmenlerden de korumaktadır. El ve yüz kremi olarak kullanılmakta olup ihtiyaç halinde farklı bölgelere de sürülebilmektedir.

Bepanthen Kremin Etkileri Nelerdir?

Bepanthen krem etkileri, kullanıma bağlı olarak değişmektedir. Fakat en bilinen yaygın etkileri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Cildin parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Cilt problemlerine göre savaşmakta olup, sivilce gibi dışarıdan etkiyle oluşan lekelenmeleri gidermektedir.
 • Düzenli kullanımında cildin nem ihtiyacını karşıladığı için yaşlanma karşıtı bir etki sunmaktadır.
 • El ve ayak için kullanıldığında kurumaya bağlı oluşan çatlakları giderir.
 • Ciltte oluşan kızarıklık ve tahriş için tedavi edici bir etki sunmaktadır.
 • Güneş gören bölgelerde oluşan lekelenme ve kırışıklıkların yok edilmesine yardımcı olur.
 • Yanık olan bölgelerin eski görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.
 • Cilt kuruması sonucu oluşan leke ya da dökülme gibi şikayetler, düzenli kullanım sonucunda yok olmaktadır.
 • Saç ekimi işlemlerinde kurumayı önlemek amacıyla işlem gören bölgeye uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir
Güneş Lekeleri için Doğal Yöntemler

Ciltte oluşan kızarıklık
Ciltte oluşan kızarıklık

Tüm bu tedavilerin düzenli kullanım sonucunda etki gösterdiği bilinmektedir. Bu sebeple düzenli kullanım olmaması halinde yapılan şikayetler de sonuçsuz kalmaktadır. Fakat bunun yanı sıra yanık yara gibi tedavilerde uzun süre kullanıma gerek kalmadan tedavi işlemi sonlandırılabilmektedir.

Bepanthen kremin neden kullanıldığı tedavi sürecinde önemli olmaktadır. Tedavi bilgileri kremin hangi sıklıkla ve hangi bölgelere uygulanabileceğini belirtmektedir. Bu sebeple, ilgili bölgenin tanısının ne olduğunun öğrenilmesi daha hızlı tedavi sonucu alınmasına yardımcı olmaktadır.

Bepanthen Krem Çeşitleri Nelerdir?

Bepanthen krem çeşitleri, kullanım ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Özel durumlara ilişkin geliştirilen formüller olduğu gibi standart kullanıma uygun olan kremler de bulunmaktadır. Bilinen bazı Bepanthen krem çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

Bepanthol: Nemlendirici etkisi olan kremin standart formülden farkı, yağlı ciltlere uygun bir formülle geliştirilmiş olmasıdır. Cilt onarıcı, nemlendirici, leke giderici etkileri bulunmaktadır.

Bepanthen Plus: Standart krem ile farklı bir özelliği bulunmamaktadır. Yalnızca daha etkili olması ve kısa sürede sonuç vermesi sebebiyle yeni geliştirilmiş bir formül olduğu bilinmektedir.

Bepanthen Merhem: Çoğunlukla küçük yaş grubuna uygun olarak geliştirildiği bilinmektedir. Pişik yara gibi bebek bezi kaynaklı oluşan tahriş durumlarında kullanılmaktadır. Bazı durumlarda ergenlik sivilcelerine yönelik de tedavi edici bir ilaç olarak verildiği bilinmektedir.

Bepanthen Balsm: Dudak çatlakları için kullanılan bir nemlendirici olarak bilinmektedir. Kozmetik ürünlerinden ziyade daha sağlıklı içerikler sunması sebebiyle tercih edilmektedir.

Bepanthen Krem Kullanımı

Bepanthen kremin kullanımı, hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kremin belirli bir tedaviye yönelik kullanılması, doktor tarafından verilecek kullanım talimatlarını içermektedir. Bu durumda herhangi bir tehlike oluşturmamak adına doktor tavsiyesi ile hareket edilmesi önerilmektedir.

Bepanthen krem, günlük kullanım amaçlı nemlendirici etkisine istinaden kullanılacaksa cilt tipine göre farklı kullanım talimatları bulunmaktadır. Cilt tipinin yağlı, kuru ya da karma olması bu durumdaki değişkenler olarak bilinmektedir.
Yağlı cilt tiplerine çok fazla krem uygulaması yapmak nem oranını daha da arttıracağı için önerilmemektedir. Bu sebeple yağlı cilt tiplerinde günde bir defa kullanım ile sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır.

Kuru ve karma ciltlerde ise bir defa kullanılan kremler, cildi nemlendirmek için yetersiz kalabilmektedir. Bu durumda özellikle kuru ciltlerin günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere kullanmaları, cilt sağlığı için önemli konulardan birisidir.

Krem sürme işleminde kremin çok yoğun alınmaması önerilmektedir. Nohut büyüklüğünde alınan kremin, masaj uygulaması ile ilgili bölgeye yaydırılması yeterli olmaktadır. Kremin çok kullanılmasından ziyade düzenli ve doğru kullanılması önemli olmaktadır.

Bepanthen Krem Fiyatları Nasıldır?

Bepanthen kremin fiyatları, gramaja ya da kremin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Kremlerin her yıl değişen fiyatları ise firmadan ziyade toplu uygulanan zam politikası ile ilgili olmaktadır.

Bepanthen krem fiyatlarının 20 TL ile 50 TL arasında değişkenlik gösterdiği bilinmektedir. Bu fiyatlar çeşitlerine göre; plus içerik sunan 28 TL, yağlı ciltlere yönelik sunulan bepanthol 40 TL olacak şekilde değişmektedir.

Kremin büyük ya da küçük şeklinde de satışı bulunmaktadır. Buna göre de fiyatların değiştiği bilinmektedir. Fakat fiyatlar, her yıl farklı politikalar ile piyasaya çıktıkları için 2020 yılı itibariyle değişebilmektedir.

Bepanthen Krem Kullanıcılarına Öneriler

Bepanthen kullananlara yönelik öneriler, en etkili sonucun alınması için verilmektedir. Bilinen bazı önerilerin şu şekilde olduğu bilinmektedir:

 • Doktorlar tarafından gebeler için önerilmemektedir.
 • Kullanım öncesinde cildin iyi bir temizleyici ile temizlenmesi önerilmektedir.
 • Emzirme dönemindeki annelerin meme ucu çatlakları için kullanımının her emzirme sonrasında olması önemlidir.
 • Göz çevresine uygulanmaması önemli kullanım talimatları arasında yer almaktadır.
 • Ağız içine dahili olarak uygulanmasının tehlikeli olduğu bilinmektedir.

Bepanthen krem uygularken dikkat edilecek konuların yanı sıra kremin doktor önerisi ile alınması da önemlidir. Nitekim alerjik bir durum olması ya da cildin lekelerinin farklı faktörlere bağlı olması durumunda istenen sonuç alınamayabilir.

Kremin en etkili sonucunu almak için öncelikle cilt tipinin doğru bir şekilde belirlenmesi, ardından kremin kullanımına engel teşkil edecek bir durum olup olmadığının tespit edilmesi ve düzenli bir biçimde uygulanması uzmanlar tarafından yapılan en temel öneriler sıralaması olarak verilmektedir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir