Baş Ağrısı Neden Olur? Baş Ağrısına Etkili Çözümler

Baş ağrısı gündelik yaşamı oldukça yakından ilgilendiren bireylerin moral, motive ve psikolojik süreçlerini olumsuz bir şekilde etkileyen bir takım vücut ağrısı çeşididir. Baş ağrısı daha çok yoğun stres, sinir, üzüntü, aşırı heyecan ve aşırı korku gibi durumlarda bireyleri yakından rahatsız etmektedir. Bunun yanı sıra bireyde baş ağrısının meydana gelmesinde pek çok etken yer almaktadır. Bireylerin bu konuda mümkün olduğu kadar baş ağrısı çekmemek için mücadelede bulunmaları gerekmektedir. Öncelikle baş ağrınız var ise sakin olun. Telaş ve endişeye kapılmak baş ağrınızı daha fazla arttırmış olacaktır.

Özellikle ifade edilmesi gerekir ki baş ağrısının en büyük sebebi dinlenmeyen vücut ve uykusuzluk problemidir. Mutlaka günü gününe vakitli bir saatte yatmayı alışkanlık edinmeniz gerekmektedir. Çünkü unutulmamalıdır ki dinlenmeyen vücut kendini kolay kolay toparlayamaz. Toparlanmadığınız sürece baş ağrılarınız daha fazla şiddetini arttıracaktır. Başınızın ağrımasının bir diğer sebebi aşırı miktarda radyasyon alanlarda yer almanızdır. 21. yüzyılda yaşamaktayız. Haliyle bu çağ artık teknoloji ve uzay çağı olmuş durumda. Teknolojik aletleri ötelememiz, televizyonsuz, telefonsuz ya da bilgisayarsız yaşamamız neredeyse imkansız bir durumdur.

Elbette tam da bu noktada siz değerli okuyucularımıza telefon, tablet ya da televizyon kullanmayın, hayatınızda teknolojiye ve radyasyona dair her ne varsa çıkartın diyemeyiz. Lakin biraz ara vermeniz de oldukça fazla yarar vardır. Çünkü radyasyon beyni, beyin hücrelerini ciddi şekilde olumsuz olarak etkiler. Bunun yanı sıra beynin gelişimini engeller. bu sebepten dolayı her şeyi kararında kullanmak da çok fazla fayda vardır. Bunun yanı sıra yoğun sigara, alkol ve kafein kullanmak yine aynı şekilde baş ağrısının şiddetlenmesine zemin hazırlamaktadır. Kahve her ne kadar rahatlatıcı ve sinir yatıştırıcı bir etki ortaya çıkarsa da yine de içerisinde yer almakta olan kafein baş ağrısının artmasına sebebiyet verir.

Masaj Yaparak Vücudunuzu Rahatlatın

Baş ağrılarınız dinmek biliyorsa bu durumu önlemenin en kolay yolu masaj yapmaktır. Vücudunuzu rahatlatmak için başınıza masaj yapın. Masaj yaparken ağrı kesici dindirici kremler kullanabilirsiniz. Başınızın ağrısının dinmesi için aynı zamanda başınızı bir sargı bezi ile de bağlayabilirsiniz. Fakat bu noktada en iyisini başınızı rahat ve serbest bırakmaktır. Yumuşak bir yastıkta uzanarak başınıza masaj yaptığınız ve uyuduğunuz taktirde başınız kısa süre içerisinde geçecektir.

Bitki Çayları Baş Ağrısını Dindirir

Baş ağrınızı dindirmek istiyorsanız bunun en kolay kolayı vücudunuzu rahatlatmak için bitki çayları tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Bitki çayını içtiğiniz taktirde vücudunuz rahatlar, sinir uçlarınız rahatlar.